Nepodceňujte výběr sedací soupravy

 Interier 
13. srpna 2015 13:33 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Sedací souprava je dominantou obývacího pokoje, kde slouží posezení s rodinou či příjemně stráveným chvílím s přáteli.  Wikimedia Commons/moebel-lega.de
Dominantou každého obývacího pokoje je moderní sedací souprava. Při výběru však není vhodné řešit pouze design, ale především praktičnost a využitelnost.

Konstrukce sedací soupravy

Konstrukce sedací soupravy sice není vidět, zato patří k nejdůležitějším částem sedací soupravy. Konstrukce určuje, jakou bude mít sedací souprava trvanlivost. Většina konstrukcí je zhotovena ze dřeva nebo dřevotřísky. Nejkvalitnější jsou ocelové konstrukce. Kromě delší trvanlivosti je výhodou ocelové konstrukce estetické působení, kdy s konstrukcí sladíte i další části sedací soupravy jako jsou nožky nebo područky.

Úložný prostor se může hodit

Pro velkou rodinu je praktická také sedací souprava s úložným prostorem, do níž můžete uschovat všechny přebytečné věci, a to velice rychle. Přišla nečekaná návštěva a na podlaze obývacího pokoje se válí hračky? Stačí, aby partner zdržel příchozí v předsíni, a vy zatím můžete snadno narychlo „uklidit“. Nejen sedací souprava na míru, ale také sedačky z typových plánů často nabízejí možnost volby úložného prostoru přesně podle vašich potřeb.

Potahový materiál sedací soupravy

Výběr potahového materiálu pro sedací soupravy je velmi důležitý. Požadujte po něm trvanlivost, estetičnost, pohodlnost a v neposlední řadě také snadnou údržbu. Trvanlivost pohovky, tedy aby zůstala po dlouhou dobu krásná a zachovala si svůj tvar, závisí právě především na kvalitě potahového materiálu. Potahový materiál by měl být příjemný na dotek a z hlediska hygieny nejlépe snímatelný a pratelný. Sedací soupravu, která je vybavena snímatelnými potahy, které se dají jednoduše vyčistit, ocení především rodiny s malými dětmi nebo s domácími mazlíčky. Snadno snímatelné potahy mají ještě jednu velkou výhodu. Pokud se vám barva nebo motiv přestanou líbit, můžete je jednoduše vyměnit za nové. V zásadě máte na výběr ze dvou možností. Můžete si nechat zhotovit či zakoupit potahy přímo na míru, a nebo sáhnout po levnějším, avšak efektivním a velmi praktickém řešení. Je jím nepřeberné množství přehozů a pokrývek, kterými svou sedací soupravu ochráníte nejen před nečistotami, ale také před mechanickým poškozením. Pokud dojde ke znečištění, přehoz jednoduše stáhnete a vyčistíte či vyperete. Nevýhodou je snad jen místy problematické upevnění či neschopnost celkového pokrytí. Částečnou ochranou může být také stále více oblíbená varianta, kdy podstatnou součástí sedací soupravy jsou drobné polštáře, které lze při znečištění také vyprat. Při výběru sedací soupravy je také důležité prověřit si kvalitu potahové látky a provedení čalounické práce. V zásadě platí, že čím méně švů, tím větší hrozí nebezpečí deformace tkaniny jejím vytahováním. Kvalitní potahová látka je pevná, má vysokou hustotu a dobré údržbové vlastnosti.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Těchto dvanáct jídel pleť skutečně nesnáší. Raději se jim vyhýbejte

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu