Nejnovější trendy v zařizování obývacího pokoje

 Interier 
20. července 2015 23:11 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nástěnné obrazy mohou tvořit i běžné výstřižky nebo dětské kresbičky. Sjednotí je klasická bílá pasparta. Internet
Kde je víc na místě vyjádřit svou osobnost, než v obýváku? Tam, kde dáváte audience, reprezentujete, představujete svoje já… Přistupte k jeho zařizování jako k důležitému outfitu. A je jen na vás, zda se výsledek bude blížit víc večerní róbě, pohodlnému casual nebo stylovému business modelu. Záleží na tom, v čem jste „jako doma“.

Moderní funkcionalismus je čím dál populárnější. Jeho prvky dodají obýváku více mužnosti a pánské elegance.

Půjčené ze severu

Prvky tradičního „ležérního“ skandinávského stylu vděčně zapadly i do toho moderního, který svou snahou vypadat uhlazeně často působí sterilně. Zachoval si však svou eleganci, které stačí jen nastavit hranice – kombinace různých kusů nábytku, velmi málo zařízení na míru, sedačky bohatě obsypané polštáři a libovolné množství dekorací. Častým prvkem jsou také otevřené nástěnné police a grafické obrazy s výraznými potisky nebo typografií. Souladu různých prvků docílíte například jednotnou barevnou škálou přírodních či studených odstínů, případně kombinací odstínů jedné barvy. Punc elegance takové obydlené prostory získají díky šperkům v podobě zlatých, měděných nebo mosazných doplňků.

Jako malé černé. Přesně takovou klasikou interiéru jsou na první pohled nevýrazné sedačky. Zapadnou však kamkoliv, a proto jsou důstojnou ikonou elegance.

Příruční, konferenční, odkládací stolky. Skladné a různorodé, které příhodně nakombinujete nebo rozvrhnete po místnosti. Různorodé stolky by měly být spíše doplňkem než kusem nábytku.

Bez doplňků, donaha. Jen bílá a šedá. Tak vypadá praktický a ideální podklad moderního a kreativního interiéru. Najděte v sobě umělce. Nástěnné obrazy mohou tvořit i běžné výstřižky nebo dětské kresbičky. Sjednotí je klasická bílá pasparta.

Mladý myslí. Optimistické a jasné barvy s „omšelým“ image vnesou do obýváku mladistvý industriál. Stojací svítidlo z bílého kovu večer posvítí při čtení, lze jej však sklonit i nad konferenční stolek.

Něžně romantický. Oblé linie, pastelové odstíny fialové a měkké materiály jsou volbou těch, kteří myslí na útulné detaily. Kompozici jednobarevných doplňků osvěží různé textury a materiály.

Nechť zazáří. Rekonstrukce netradičních míst ožijí, když jejich náladu pozvednete několika výraznými gesty. Limetková sedačka je díky barvě ideální do menších tmavých prostor.

Oblečený do podzimu. Hnědá a oranžová působí vlídně, takže moderní obývák zjemní a zútulní. Měděné svícny jsou skvělá volba doplňku − prozářené světlem svíčky působí luxusně.

Umění do bytu. Čtyři bílé stěny zařízené moderním nábytkem si žádají kousek umění ve formě obrazu nebo křišťálového lustru.

Půvab pravého džentlmenství.Černá kůže, dřevo a funkčnost jsou typické pro interiér pánských klubů. Obrazy mu však dodají bohémský nádech a bílé kousky nábytku či doplňky ho zjemní.

Na povrchu záleží. Bydlíte v historické budově? Podívejte se pod omítku. Možná tam najdete klíčový prvek elegantního interiéru.

Sednout si a splynout. Citlivá kombinace starých bytů, dřevěných parket a šedé barvy s tradicionalistickým nábytkem je zárukou nadčasového a vkusného interiéru.

Rozhodnou materiály

I kdyby se zdálo, že surová cihla, neošetřené dřevo, přírodní sláma nebo konopné plátno patří na venkov, opak je pravdou. Nejdříve tyto materiály pronikly do městských loftů a nízkonákladových, svépomocí zařízených interiérů. Dnes však vnášejí teplo a tradici i do moderních obýváků. Živým zdrojem inspirace mohou být příjemné kavárny, kde je povoleno mnohem více „výtržností“ a extravagance.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ivanka Trump se prohání v Egyptě na velbloudech jen několik dní poté, co prasklo, že donáší FBI na svého...

Styl

Friluftsliv je další skandinávská tradice, která zlepšuje psychickou pohodu během podzimu a zimy. Dokáže...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte