Už jste zkoušeli smeták s gumovými štětinami? Výborný pomocník při úklidu.

 Tipy a inspirace 
01. července 2015 22:22 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Díky svým gumovým štětinám je nepřekonatelný v úklidu. Internet
Dalšími pomocníky, bez nichž si asi úklid nepředstavíme, jsou košťata a smetáky. A i ty procházejí modernizací. Na trhu se tak objevil například nový nástupce "obyčejného koštěte“ - smeták s gumovými štětinami. Některé jsou navíc vybaveny chrániči po stranách smetáku.

Díky nim zabráníte nechtěnému poškození nábytku. Výhoda oproti obyčejnému smetáku je v tom, že se při zametání nevíří prach ani chlupy. Proto je tento typ vhodný pro majitele domácích mazlíčků a alergiky na prach, u který je častý úklid samozřejmostí. Pevná gumová vlákna zajišťují snadné zametání vlasů a chlupů z podlah a hodí se i pro vymetání nečistot z koberců, na veškeré pevné i měkké povrchy. Nečistoty přilnou k povrchu gumových štětin odkud je snadno spláchnete vodou. Štětiny neplstnatí, zůstávají rovné a pružné. Díky teleskopické tyči si můžete přizpůsobit jeho výšku.

Dále je vhodný pro čištění bazénů, saun, garáží a třeba i kadeřnických salónů a to díky vlastnosti přilnavosti vlasů na kartáč.

Díky svým gumovým štětinám je ideální pro úklid povrchů z kamenného koberce. Nepoškozuje (neodírá) povrchovou vrstvu, která pak zůstává déle lesklá.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej