Zrcadla dokážou „otevřít“ i ten nejmenší prostor

 Tipy a inspirace 
16. února 2015 06:00 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Zrcadlová stěna dokáže malou chodbu prosvětlit a opticky prodloužit až na dvojnásobek bydleni-iq.cz
Velká zrcadla, pokud visí správně, mohou dodat bytu iluzi většího prostoru. Opticky otevřou prostor a dokážou vytvořit iluzi vzdušnosti bez bourání jediné stěny. Přímo zázračné proměny s nimi docílíme jejich instalací na stěnách či dokonce na stropě. Je však třeba vědět, jak s nimi pracovat, abychom kýženého efektu opravdu dosáhli.

Odraz světla

Přidáním několika zrcadel snadno zdvojnásobíme množství světla v místnosti. Přesto bychom s nimi měli nakládat opatrně, abychom neproměnili byt v zrcadlovou síň. Pokud se rozhodneme pro zrcadlo větších rozměrů, jedno určitě postačí. Jeho umístěním naproti oknu, za lustr či za stolní lampu prostor prosvětlíme mnohem víc, než bychom očekávali.

Prosvětlení temných prostor

Temná zákoutí, předsíně či chodby, které trpí nedostatkem denního světla, prosvětlíme jednoduchým trikem. Pokud nám pro zavěšení zrcadla nezbývá již ani kousek volné stěny, proč ho neosadit přímo na dveře. Místnost bude rázem vypadat mnohem větší, než ve skutečnosti je, a nebudeme se muset tolik obávat různých dekorativních drobností, kterými jinak docílíme pravého opaku.

Falešná okna

Pro uzavřené pokoje a může být vytváření dojmu většího prostoru velice těžké. Naštěstí zrcadlo může mít podobný efekt jako okno. Ven sice přes něj stejně neuvidíme, dokáže však efektivně rozlomit těžký prostor zdi a dodá místnosti mnohem odlehčenější a esteticky vydařený dojem.

Zrcadlové stěny

Zatímco velké umělecké dílo na zdi uzavírá prostor příliš dovnitř, zrcadlo stejné velikosti prostoru dodá na velikosti o celou dimenzi. Proč tedy nevyužít nabídky výrobců a nezařídit například malou ložnici šatní skříní se zrcadlovými dveřmi. Instalace zrcadla na strop zase dokáže opticky zvýšit příliš nízké stropy, jimiž trpí především panelová výstavba.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu