Začátečnické chyby při zařizování interiéru

 Interier 
15. února 2015 06:00 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Představa bílého interiéru je velmi lákavá. Měli bychom však předem dobře zvážit, zda máme dostatek času na jeho údržbu. living.cz
Při prvním samostatném zařizování svého obydlí se zpravidla dopouštíme několika základních chyb, které sníží „laťku“ celkového výsledku leckdy až ke hranici únosnosti a namísto pohodlí nám jeho užívání spíš zkomplikuje. Příčinou bývá nezkušenost a neschopnost promítnout si předem „jedinečné“ nápady do každodenní praxe. Čeho se vyvarovat?

Nepohodlný nábytek

Těžko se smíříme s tím, že právě tohle křeslo či sedačku jsme vážně kupovat neměli. Vypadá sice úžasně, její vzor je originální, ale zabrala půlku obýváku a její barva neodpovídá jedinému odstínu v pokoji. Pořízení skvěle vypadajícího, ale příšerně nepohodlného, ne-li nepraktického kusu sedacího nábytku nám může znepříjemnit život na hodně dlouhou dobu.

Příliš trendy

V katalogu i ve vitríně obchodu vypadal nový bytový doplněk úžasně, jenže až po jeho koupi jsme si uvědomili, že vůbec neladí s ostatními domácími doplňky? Být trendy je sice skvělé, nesmíme se ale soustředit pouze na tento cíl. Je třeba zachovat si svůj vlastní styl.

Nová malba neladí

Sytá výmalba stěn je sice vysoce aktuální, nedá se tak vymalovat kompletně celý pokoj. Někdy si to ale uvědomíme, až teprve když výsledek spatříme na vlastní oči. Navíc ani při míchání barvy nemusí ani odborník docílit přesně barvy, kterou požadujeme. Proto je vždy lepší nejprve barvu vyzkoušet pouze na kousku stěny a počkat, jak bude vypadat, až uschne.

Rostliny, o nichž nic nevíme

Uhynulé rostliny nepůsobí dobře v žádném interiéru. Před nákupem nového druhu rostlin bychom si tudíž vždy měli zjistit nároky daného druhu. Existují i takové, které vydrží třeba ve stinných koutech na vrchní části vysoké skříně, jenom je třeba správnou rostlinu umístit na správné místo.

Pozor na bílou

Jakýkoliv bílý nábytek, převážně sedačky, jsou vhodné pouze pro lidi, kteří se buď vyžívají v uklízení, nebo vyznávají přísnou kulturu stolování a jsou velice opatrní a obezřetní při jídle. Jestliže po bílém čalounění opravdu moc toužíme, dobře zvažme všechny faktory, které mohou nové bílé pohovce uštědřit pár vážných úrazů, ať již je to záliba v čokoládě, červeném víně nebo chovu psů.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ivanka Trump se prohání v Egyptě na velbloudech jen několik dní poté, co prasklo, že donáší FBI na svého...

Styl

Friluftsliv je další skandinávská tradice, která zlepšuje psychickou pohodu během podzimu a zimy. Dokáže...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte