I bezpečnostní mříže se mohou proměnit v elegantní doplněk

Bezpečnostní okenní mříž může být hezkým doplňkem domu, tvarovaná navíc pevně uchytí napříkad truhlíky s květinami
 Exterier 
05. února 2015 06:00 / kavan.cz
  0   0
Nezvaní hosté zpravidla vstupují do našich obydlí cestou nejmenšího odporu, ideální vstup pro ně představují nezajištěná okna. Oblíbeným cílem zlodějů jsou i přízemní byty s balkóny a domy s prosklenými vstupy. Účinnou a přitom jednoduchou mechanickou ochranu jsou certifikované bezpečnostní mříže.

Lupiče často odradí

Nejlepším způsobem, jak zajistit domácnost před pachateli vloupání, je instalace bezpečnostních mříží zevnitř. Zloděj musí nejprve rozbít sklo, což vyvolá poplach či alespoň hluk, a přitom má před sebou stále hlavní překážku. Už samotná přítomnost mříží velmi často lupiče odradí.

Různé druhy podle potřeby

Variabilita mříží umožňuje jejich instalaci podle potřeby. Tradiční pevné mříže jsou vhodné pro zabezpečení sklepních i přízemních oken, světlíků, zadních traktů či balkónů. Podobnou funkci, rozšířenou i na dveře, plní nůžkové mříže, které mají navíc tu výhodu, že je lze kdykoli otevřít.

Efektní doplněk

Ať zvolíme kterýkoli typ, určitě si nebudeme doma připadat jako ve vězení. Existuje řada firem, které nám ochotně zhotoví na zakázku designové mříže, které budu ladit s celkovým vzhledem nemovitosti, a ty nejnáročnější fantazie určitě dokáže realizovat některý umělecký kovář.

Minimální zásahy při instalaci

Instalace bezpečnostních mříží vyžaduje minimální instalační práce bez nutnosti sekání či bourání. Většinou totiž bývají ukotveny do vrtaných otvorů, které potom překryjí vodící lišty či rám. Kvalitní ukotvení je zásadním prvkem bezpečnosti mříže. Většinou bývá řešeno chemickými nebo pevnostními ocelovými kotvami, případně šrouby s bezpečnostní hlavou.

Jak splnit požadavky pojišťoven

Certifikované mříže, které odpovídají druhé a třetí bezpečnostní třídě, splňují materiálové a konstrukční požadavky pojišťoven. Na výsledném bezpečí obydlí má však zásadní podíl i způsob kotvení a instalace, které je vhodnější přenechat specializované firmě. Certifikátem deklarovaná odolnost mříží i jejich odborná montáž usnadní jednání s pojišťovnou během případného řešení pojistné události.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Předchůdci koronaviru se skrývají v netopýrech po celá desetiletí a jsou připraveni infikovat lidi

Tech

První teleportace se zdařila. Fyzici teleportovali informace mezi částicemi hmoty

Dům a zahrada

V létě oceníte výrobník sody. Pomůže vám zvládat pitný režim

Zavřít reklamu