Pomocníci, s nimiž snadno zvládneme každý starý nátěr

 Technika 
30. ledna 2015 06:00 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Horkovzdušnou pistolí uvolníme i ten nejdůkladnější starý nátěr. Při čištění malých ploch přijde vhod nástavec na usměrnění horkého vzduchu. skolamalovani.cz
Ušák po babičce, stará komoda či unikátní květinový stolek – možná také máte doma nějaký ten starý kousek nábytku, s nímž se nedokážete rozloučit, i když už právě nezáří novotou. Starého nevzhledného nátěru je zbavíme velmi snadno s vhodnými pomocníky. Vhod přijde i běžný fén na vlasy.

Na velké plochy s bruskou

S očištěním velkých rovných ploch nám skvěle pomůže elektrická vibrační nebo kotoučová bruska, k nimž jsou k dostání speciální nástavce, umožňující snadné broušení i méně přístupných míst, jako jsou kouty či rohy ozdobných lišt. Při každém broušení bychom ale měli chránit svou pokožku vhodným oděvem a rukavicemi, oči ochrannými brýlemi a dýchací cesty a plíce respirátorem s protiprachovou vložkou.

Zahřátí proces urychlí

Při čištění hladkých velkých ploch, které jsou bez plastických ozdob, si můžeme pomoci opálením benzínovou lampou, plynovým hořákem nebo raději horkovzdušnou pistolí, která je pro amatéry nejbezpečnější. Pro jistotu raději nejprve vyzkoušíme nižší teplotu a podle potřeby raději přidáváme postupně na intenzitě.

Pozor na jedovaté výpary

Výhodou horkovzdušné pistole je, že nemůže dřevo zapálit ani výrazně poškodit. Při zahřívání starého nátěru se mohou uvolňovat velmi nepříjemné výpary, proto je vhodné používat respirátor s vložkou proti organickým výparům, pracovat v dobře větrané místnosti nebo raději venku.

Na násilí zapomeňte

Velmi obtížně se odstraňují několikavrstvé nátěry s obsahem tlustých tmelových vrstev, hodně zvětralé a s malým množstvím pojidla. Na takové nesmíme spěchat a brát je násilím, raději je opalujeme několikrát po menších vrstvách. Na závěr se hodí praktický pomocník, který jistě najdeme v každé domácnosti – fén na vlasy, jímž z povrchu důkladně ofoukáme i ty nejjemnější zbytky nečistot.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Coldbrew, opravdová lahůdka nebo další hipster trend?

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu