Sněhová fréza – místo dřiny zábava

Renomovaní výrobci sněhových fréz neustále vylepšují design, snaží se dosáhnout účinnějšího záběru pásů a kol a upravovat konstrukci, aby byla jejich obsluha co nejpohodlnější
 Technika 
02. ledna 2015 20:38 / mountfield.cz
  0   0
Nekonečnou dřinu, namožená záda a unavené ruce si můžeme uspořit, když si na odklízení sněhu pořídíme praktického pomocníka. Se sněhovou frézou se nenáviděná šichta snadno promění v zábavu, při níž si dopřejeme prospěšnou dávku pohybu na zdravém vzduchu.

Kritéria výběru

Výběr odklízecích mechanismů je na trhu čím dál tím větší a současné sněžné frézy jsou většinou velmi dobře funkční, i když jejich vývoj nepostupuje tak překotně jako v jiných oblastech zahradní techniky. Při výběru té pravé bychom měli především zhodnotit, v jakém terénu a jak velký prostor potřebujeme uklízet.

Lepší, ale dražší

Všichni výrobci sněhových fréz neustále vylepšují ergonomii a uživatelský komfort, spolehlivost a výkon. Tyto trendy se projevují především v menší spotřebě paliva, zvýšeném výkonu a snížených emisích motorů.

Snadné ovládání

Samozřejmostí je několikastupňový pohon včetně zpátečního chodu a nastavitelný směr a vzdálenost odhozu shrnutého materiálu. U nejjednodušších fréz jsou řazení rychlostí a směr odhozu regulovány samostatnými ovládacími pákami, „umakanější“ modely jsou již vybaveny elektronickým ovládáním z jednoho panelu v dosahu rukojeti.

Nástup elektroniky

Významný krok vpřed představují hybridní frézy, u nichž lze v nejbližších letech očekávat postupné snižování cen. I v ostatních kategoriích fréz se brzy budeme setkávat se stále větším množstvím elektroniky, od ovládacích prvků či autopilotů až po elektronicky řízené motory.

Soutěž značek

Sněžné frézy, které jsou k dostání na našem trhu, již obvykle splňují nejpřísnější americké a evropské emisní normy, například Euro 2. Renomovaní výrobci také neustále vylepšují design, snaží se dosáhnout účinnějšího záběru pásů a kol a upravovat konstrukci, abychom měli při obsluze stroje snadnější přístup ke klíčovým komponentům. Tyto trendy se ovšem týkají značkových firem s vlastními vývojovými kancelářemi.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Dříve jsme se mohli kochat pohledem na oblohu plnou hvězd, dnes už to jen tak nezažijeme. Čím to je?

Tech

SpaceX testovala nové motory kosmické lodi pro přepravu lidí Crew Dragon

Dům a zahrada

Na porytí záhonu je nejvyšší čas, udělejte to před nástupem mrazu

Zavřít reklamu