خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Pergoly jako romantické venkovní posezení

Pergoly dávají vždy zahradě zcela nový rozměr, ať už v horkých letních dnech anebo na podzim.
 Exterier 
25. listopadu 2014 05:44 / zdroj: inStory.cz
  0   0
Krásné zahradní oblouky s lavičkami představují nádherné zahradní dekorace a poskytují pohodlné venkovní posezení, které okoření zahradu romantickou atmosférou. Klenuté, oblé, ale i pravoúhlé a geometricky přesné pergoly v zahradě jsou bezesporu krásné stavební prvky, složené z rámové konstrukce a popínavých rostlin. Dekorované pergoly, ozdobené kvetoucími rostlinami, vytváří nápadné ústřední body zahrad a zpravidla jsou i jejich hlavní dominantou a chloubou.

Zahradní pergoly mohou být použity pro mnohem více účelů, než jen jako nosná podpora popínavých rostlin. Krásné zahradní posezení s lavičkami přináší pohodlí a šmrnc do všech typů a stylů exteriérových obytných prostor.

Klenba tvoří perfektní kulisu pro rodinné sešlosti i posezení s přáteli. Pergola, coby zahradní prvek současně také poskytuje klidné místo s příslibem stínu v horkých letních dnech, čímž umožňuje a zpříjemňuje posezení na zahradní lavičce, či houpačce.

Mnohé kvetoucí rostliny mohou být použity pro zdobení zahradních oblouků, pergol a altánů, ať už se jedná o popínavky, plazivé rostliny jako je třeba břečťan anebo rostliny, často používané pro tvorbu živých plotů. Mezi nejčastěji se po pergolách pnoucími rostlinami najdeme rozhodně jasmín, bezpočet druhů a odrůd planých i šlechtěných růží anebo například pnoucí šeřík. Popínavé růže mají květy a obohacují design a celkový vzhled pergoly o pestré barvy, aroma a jedinečné tvary.

Kámen, cihla, dřevo a kov jsou tradiční materiály pro stavbu zahradních pergol. Dřevěné a kovové oblouky jsou nejoblíbenější volbou pro zahrady a předzahrádky vůbec. Kovové a kamenné pergoly jsou silné, odolné a především velmi atraktivní. Cihlové a kamenné pergoly vypadají krásně po mnoho let, navíc přináší to nádherné a jedinečné kouzlo vintage stylu do zahradního designu.

Pomocí tlaku ošetřené dřevo pomáhá zahradním pergolám déle vydržet a dodá atraktivní vzhled. Takto opracované a upravené dřevo představuje ve finální fázi svého zpracování rovněž materiál, odolný proti hnilobě a hmyzu. Předpřipravené směsi cementu pro stabilizaci pergolových konstrukcí a pozinkované šrouby umožňují vytvořit komplexní a jednoduché zahradní oblouky s lavičkami, které poskytují velkou podporu pro pnoucí rostliny a v zahradách vypadají zkrátka impozantně.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Už čtyřicet let sonda při svém letu fotí vzdálený vesmír. A nese vzkaz pro mimozemské civilizace

Tech

Japonsko přistane na asteroidu. Jaký výzkum bude dvojice robotů provádět?

Dům a zahrada

Pokud si nechcete zničit drahocenný kompost, vyvarujte se tohoto odpadu