Pergoly jako romantické venkovní posezení

 Exterier 
25. listopadu 2014 05:44 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pergoly dávají vždy zahradě zcela nový rozměr, ať už v horkých letních dnech anebo na podzim.  / inStory.cz
Krásné zahradní oblouky s lavičkami představují nádherné zahradní dekorace a poskytují pohodlné venkovní posezení, které okoření zahradu romantickou atmosférou. Klenuté, oblé, ale i pravoúhlé a geometricky přesné pergoly v zahradě jsou bezesporu krásné stavební prvky, složené z rámové konstrukce a popínavých rostlin. Dekorované pergoly, ozdobené kvetoucími rostlinami, vytváří nápadné ústřední body zahrad a zpravidla jsou i jejich hlavní dominantou a chloubou.

Zahradní pergoly mohou být použity pro mnohem více účelů, než jen jako nosná podpora popínavých rostlin. Krásné zahradní posezení s lavičkami přináší pohodlí a šmrnc do všech typů a stylů exteriérových obytných prostor.

Klenba tvoří perfektní kulisu pro rodinné sešlosti i posezení s přáteli. Pergola, coby zahradní prvek současně také poskytuje klidné místo s příslibem stínu v horkých letních dnech, čímž umožňuje a zpříjemňuje posezení na zahradní lavičce, či houpačce.

Mnohé kvetoucí rostliny mohou být použity pro zdobení zahradních oblouků, pergol a altánů, ať už se jedná o popínavky, plazivé rostliny jako je třeba břečťan anebo rostliny, často používané pro tvorbu živých plotů. Mezi nejčastěji se po pergolách pnoucími rostlinami najdeme rozhodně jasmín, bezpočet druhů a odrůd planých i šlechtěných růží anebo například pnoucí šeřík. Popínavé růže mají květy a obohacují design a celkový vzhled pergoly o pestré barvy, aroma a jedinečné tvary.

Kámen, cihla, dřevo a kov jsou tradiční materiály pro stavbu zahradních pergol. Dřevěné a kovové oblouky jsou nejoblíbenější volbou pro zahrady a předzahrádky vůbec. Kovové a kamenné pergoly jsou silné, odolné a především velmi atraktivní. Cihlové a kamenné pergoly vypadají krásně po mnoho let, navíc přináší to nádherné a jedinečné kouzlo vintage stylu do zahradního designu.

Pomocí tlaku ošetřené dřevo pomáhá zahradním pergolám déle vydržet a dodá atraktivní vzhled. Takto opracované a upravené dřevo představuje ve finální fázi svého zpracování rovněž materiál, odolný proti hnilobě a hmyzu. Předpřipravené směsi cementu pro stabilizaci pergolových konstrukcí a pozinkované šrouby umožňují vytvořit komplexní a jednoduché zahradní oblouky s lavičkami, které poskytují velkou podporu pro pnoucí rostliny a v zahradách vypadají zkrátka impozantně.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Tech

Pentagon má oficiální UFO tým. Svět je z toho ale zklamaný

Zavřít reklamu