Rozsviťte Vánoce v bytě i okolo něj LED řetězem, žárovičky na něm jen tak nepopraskají

Větvičky obalené světelným řetězem s namodralým studeným bílým světlem nádherně ozdobí zahradu.
 Technika 
20. prosince 2014 16:11 / inhabitat.com
  0   0
LED osvětlení je trendy a umožňuje opravdové čarování se světýlky při velice nízké spotřebě. V čase vánočním si tedy můžete rozzářit celý byt nebo zavěsit světelnou girlandu zvenčí na okna nebo na strom v zahradě.

Šnůry nebo chcete-li řetězy s LED světýlky se hodí na stromeček, ale hlavně na rozzsvícení dalších míst v interiéru i exteriéru. Vždyť Vánoce by měly opravdu zářit.

LED řetězy mají různou délku. Takový běžný má k prvnímu světýlku šňůtu 10 m a potom 10 – 20 m šňůry se světýlky. To už vystačí na pořádné nazdobení oken třeba ve dvou místnostech vedle sebe přistupných ze zahrady nebo z panelákové lodžie.

LED řetěz připojíte ke zdroji elektrické energie adaptérem, na který přímo navazuje napájecí kabel a pak šňůra světýlek, kterou můžete natáhnout rovně podle horní linie oken nebo prověsit jako girlandu (pro dobré naaranžování doporučujeme girlandu sem tam přilepit k oknu neviditelnou lepicí páskou).

LED řetězy mají nízké tepelné vyzařování a stupeň krytí IP44 II je vhodný pro venkovní i vnitřní použití. Díky použité LED technologii spotřebovává řetěz pouze 8 W a chlubí se velmi dlouhou životností. Na rozdíl od běžných žároviček tyhle vám hned tak nepopraskají.

Světýlka mohou být bílá i barevná. Barev máme a le o Vánocích v bytě i okolo domu dost i na jiných dekoracích, takže bílá je nejlepší. Varianta studená bílá je vhodnější pro venkovní použití, pro vnitřní instalaci se častěji využívá teplé bílé světlo.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nemáme důkazy o raném bombardování Měsíce asteroidy, stojí ve studii

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Sekačka s tupým nožem je za trest. Trávu neposečete a navíc zničíte motor

Zavřít reklamu