Třípodlažní mobilní a modulární domky budoucnosti

 Technika 
12. prosince 2014 09:46 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Moderní design a ekologicky šetrné materiály, dělají mobilní dům jedinečným a zajímavým místem k životu.   / inStory.cz
První třípodlažní mobilní dům na světě byl postaven v Turku, ve Finsku. Moderní design a ekologicky šetrné materiály, dělají mobilní dům jedinečným a zajímavým místem k životu.

Mobilní rodinný musí být postaven z kvalitních a odolných eko-materiálů s ocelovou konstrukcí a podpěrným systémem, mnohdy vyztuženým železnými panely. Eko domy mohou mít různé rozměry i váhu. Standardem u třípodlažních objektů je přibližná hmotnost kole 200 tun a na třech podlažích se rozprostírající plocha k obývání je ve standardu rovna rozloze třeba až přes 3000 m².

Současné modulární domy mají až na světlé výjimky takřka vždy moderní design a při jejich výstavbě se využívají z 87% (tato norma je povinná) zelené, čili ekologické stavební technologie, které byly vyvinuty ideálně na domácí půdě. Aby bylo splněno pravidlo modularity, je nutné celou konstrukci domu přizpůsobit k pohybu – tedy zvolit materiály, umožňující pohybovat domy z místa na místo.

Stavby jsou odolné proti zemětřesení, což je důležité pro celkové bezpečí obyvatel těchto moderních architektonických výdobytků současného trendu ve světě bydlení.

Moderní technologie umožňují vytvořit moderní modulární domy – kupříkladu ty, které se vyrábí z přepravních kontejnerů – přímo v loděnici a dopravit je na trajektu na dané místo určení. Metodika staveb tohoto typu modulárních domů je založena na použití nových ocelových panelů. Unikátní profily z pozinkované oceli za doprovodu materiálové úpravy trojitého sváření vytváří pevné a lehké vzpěrné panely pro kvalitní projekty modulárních domů.

Lehké ocelové konstrukce jsou schopny odolat obrovskému zatížení a prokazují vysokou odolnost proti korozi. Unikátní stavební součástky pro mobilní stavby jsou vyrobeny z recyklovaných a ekologicky šetrných materiálů, v souladu se všemi požadavky zeleného bydlení a mezinárodních ekologických norem. Povrchově upravené ocelové díly nabízejí levnou alternativu betonu. Jejich přední charakterovou vlastností a také nedostižnou výhodou oproti statickým ekologickým stavbám je, že jsou silné jako beton, ale pětkrát lehčí. Mobilní modulární domy mohou být snadno vyrobeny a dodány na libovolné místo. Životnost ocelových panelů umožňuje pohybovat již sestavenými modulárními domy a užívat si tak života, plného dobrodružství a krás, pokaždé z jiného místa na zemi.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Stardance se jako první Češka v historii stala hlavní múzou slavného karnevalu v Riu

Styl

Magnety a hračky, které obsahují baterie, mohou děti vážně ohrozit na životě. Dávejte si na ně dobrý...

Tech

Ruské námořnictvo ukázalo novou ponorku pro tichomořskou flotilu

Zavřít reklamu