Hřejivý designový dárek na zimní dny je designový koberec ve 3D provedení

 Interier 
21. prosince 2014 10:06 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Výrazná barva na stěnách sladěná s kusem nábytku a kobercový vzor uplatněný i na křesle - dokonalý moderní interér. Lars Contzen
Nejoblíbenější podlahovinou je bezesporu dřevo v podobě dřevěných parket, lépe lepených než plovoucích, protože u nich odpadá kročejová hlučnost. Na podlahové topení se ale lépe hodí kámen nebo keramika. A navrch patří krásný designový koberec.

Do poředí se stále více dostávají skutečně bezespárové podlahy, které dříve patřily hlavně do komerčních prostor nebo chodeb. Ve starých bytech ale často najdeme takové podlahy i v předsíních a velkých kuchyních. Moderní trend se k nim znovu vrací. Chcete-li skutečně luxusní jednolitou plochu z přírodních materiálů, máte na výběr z litých sádrocementových podlah a takzvaných kamenných koberců.

Zvolíte-li to, co se v těchto letech nosí, bude vaše bezespárová podlaha jedno, maximálně dvoubarevná a doplníte ji designovým kobercem. Koberce při podlahovém topení ztrácejí svou prvotní funkci zajištění tepla od nohou a stávají se mnohem více interiérovým doplňkem. To ovšem neznamená, že nechceme, aby byly měkké, příjemné a teploučké – koberec takový musí být na první pohled. Na výběr jsou koberce z tradičních materiálů, především vlny a umělých vláken.

Ty skutečně luxusní jsou z vlny upravované nejrůznějším způsobem, takže se dá vyčesat a stříhat do plastických obrazců, případně zpracovávat do zfilcovaných polotovarů pro další designové využití. Ukázkou dokonalého kobercového designu jsou například práce Larse Contzena, který navrhuje jak koberce 3D, uplatňující plasticitu vzoru různých sklonem a stříháním vlákna, tak zajímavé moderní vzory a barevnost na klasických vlněných kobercích. Další ukázkou designového zpracování vlny jsou pak koberce z ateliéru Tepich Angelo, ručně vyráběné z různě vytvarovaných kusů zfilcované vlny. Tak vznikne například koberec působící jako by byl poskládán z oblázků nebo vysoký měkký spletený do copánků z širokých pásků upravené vlny.

Trchu okoukané jsou už koberečky s dlouhým vlasem, dnešní design si s koberci hraje mnohem zábavněji a pestřeji. Bubliny ve 3D, plastická imitace zebří či žirafí kůže, mořských vln nebo větrem rozevlátého trávníku – to jsou jen ty nejjednodušší nápady, které můžete ve svém interiéru uplatnit. Pokud chcete skutečný luxus, pořídíte si designový koberec, jehož vzor bude nenápadně uplatněn i jinde v pokoji – na tapetách, části čalounění, na závěsu.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Těchto dvanáct jídel pleť skutečně nesnáší. Raději se jim vyhýbejte

Tech

Auta sbírají o svých uživatelích spoustu dat. Některé státy na to už reagují

Zavřít reklamu