Bezpečnostní dveře jako funkční i dekorativní prvek

Repliky historických dveří, které skrývají plnohodnotné bezpečnostní jádro, umožní řešení bezpečnosti v památkově chráněných objektech
 Exterier 
22. ledna 2015 10:38 / Kavan
  0   0
Jak důkladně zabezpečit svůj dům či byt před nezvanými návštěvníky? Základem jsou kvalitní a opravdu funkční bezpečnostní vchodové dveře, jejichž hlavním úkolem je vytvořit obtížně překonatelnou překážku. Takové dveře nás sice dokonale ochrání, ale můžeme od nich čekat ještě něco navíc.

Z každé strany jiné

Stále důležitější součástí, dotvářející celkové pojetí interiéru a exteriéru, je i design bezpečnostních dveří. Některé firmy nabízejí v tomto směru možnost použít pro každou stranu dveří zcela rozdílný design, materiál nebo barvu. Kromě běžných povrchů z masivního dřeva, laminátu či dýhy jsou dnes často používány i neobvyklé materiály, například polyrey, alucobond, broušený nerez, exotické dřeviny či speciální desky z pryskyřic a umělých hmot.

Zvolit můžeme i sklo

Velice efektní jsou prosklené varianty a dveře s bočními a horními světlíky. Konstrukce rámu a okolí dveří splňuje nejen požadavky na danou úroveň zabezpečení, ale zároveň je skryta obložením, sladěným s vlastním provedením dveří. Použité sklo je vždy bezpečnostní s dostatečným tepelným odporem. Nepřehlédnutelným detailem jsou i obvodové lišty z broušeného nerezu, které poskytují dveřím maximální odolnost a dlouhou životnost.

Historické repliky

Samostatnou kapitolou jsou repliky historických dveří, které taktéž skrývají plnohodnotné bezpečnostní jádro a umožní řešení bezpečnosti v památkově chráněných objektech. Finančně jsou sice nákladnější, ani chráněnému objektu však rozhodně neudělají ostudu.

Pevné jako trezor

Vysoká odolnost bezpečnostních dveří je dána ocelovou konstrukcí, oboustranným pancéřováním, až dvacetipětibodovým uzamykacím systémem a speciálními kalenými kryty zámků. Dveře jsou ovládány bezpečnostními vložkami, které jsou odolné proti všem známým způsobům překonání.

Odolají i požáru

Všechny modely dveří by měly splňovat zákonem stanovený standard pro požární odolnost. K dispozici je i úprava s certifikovanou kouřotěsností. Vysoký útlum zvuku je dosažen díky kvalitní zvukové izolaci. Bez problémů je také uplatnění dveří v exteriéru, měly by totiž bez problémů odolávat i nejnáročnějším povětrnostním podmínkám.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

První žena na Měsíci přistane v roce 2024

Tech

Futuristická nákladní loď Oceanbird spoléhá při přepravě aut na vítr

Dům a zahrada

Veverky mohou být i domácími mazlíčky. Velkou přítulnost však od nich neočekávejte

Zavřít reklamu