Ložnice designovým snem? Stačí trocha inspirace a nekonvenční myšlení

 Tipy a inspirace 
22. ledna 2015 05:00 / Marie Popelková
  0
📷
8 fotografií v galerii
Zařizujete si ložnici, či chcete předělat svou stávající? Zkuste načerpat inspiraci z článků, který vás provede perfektním designem ložnic. homedesign
Průměrný člověk prospí třetinu svého života. To je dostatečný důvod, pro dokonale uklidňující a designově vkusné zpracování vaší vysněné ložnice. Ve fotogalerii uvidíte mnoho příkladů, jak se taková ložnice “snů,” může stát skutečností.

Barevné Schéma

Světlo a barvy, jsou důležitou složkou pro moderní vzhled. Někdy je složité pracovat s plochou ložnice, světlostí místnosti i barevnou kombinací. Tento možný deficit mohou vynahradit správné doplňky. Kombinace neonů různých barev, může ve vaší ložnici vytvořit naprosto okouzlující vzhled, oproti konvenčním zvyklostem.

Nebojte se barev

Není nutné se za každou cenu držet zpátky s výběrem barvy stěn. Doba, kdy jedinou možností, byla bílá stěna, maximálně ozvláštněna obrazem je pryč. Nemusí se jednat o křiklavě rudou barvu. I taková fialová barva, která pro některé může být až moc odvážná, působí při správném osvětlení velmi příjemně.

Vše má své místo, svůj význam

Pokud máte jasnou představu o vaší vysněné ložnici, poté se snažte o co nejvíce ucelený vzhled. Krédo ,,každý pes, jiná ves,” se většinou moc neosvědčuje. I “obyčejná” kombinace bílého tónování ložnice, s uhrančivou barvou temného dubového dřeva, může vypadat naprosto fantasticky. Apartní prosklený stolek, se též hodí do většiny “trendy” designů. Je-li na něj místo, určitě se vám v ložnici neztratí.

Rostliny a další doplňky

Jistou kontroverzi v ložnicovém designu mají rostliny. Vzhledem k tomu, že přes noc zpracovávají oxid uhličitý a kyslík, koluje jistý mýtus o jejich škodlivosti v místnostech, kde spíte. Nemusíte mít vedle polštáře květinářství, ale pár prosklených váz s tulipány, či gelovými kuličkami, dá nočnímu stolku ten správný šmrnc.

Zkuste to jinak

Pokud si tedy zařizujete místnost, ve které prospíte takové množství času, zkuste být odvážní a hraví. Tzv. “myšlení mimo krabici,” vám možná vnukne myšlenku, něčeho naprosto jedinečného.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej