Nebojte se barev a vzorů na kuchyňském nábytku

Pusťte netradiční barvy do kuchyně. Technologie 3D umožňují použít jakýkoli motiv i na nábytek, a vytořit tak jedinečný originál.
 Interier 
27. ledna 2015 06:00 / indeco.cz
  0   0
Výrazné barvy jsou v současnosti vyloženě trendy, v hlavním obytném prostoru bychom s nimi měli přesto zacházet opatrně. Přesto najdeme v bytě či rodinném domě prostory, v nichž se větší barevnosti nemusíme bát, naopak jim prospěje. Jednou z nich je bezesporu kuchyně, kterou snadno přetvoříme v jedinečný orignál.

Colour riot je vysoce trendy

Navzdory znepokojivým účinkům na psychiku bychom výraznější barvy a vzory rozhodně do nové kuchyně pustit měli. Pro jistotu ale pod vedením odborníků. Do interiérového designu vstupuje nový trend zvaný colour riot, tedy vzpoura barev. Je postaven především na výrazných a sytých barvách, někdy až ve zcela nečekaných kombinacích.

Důležitá je kvalita

Výběr materiálů, které interiéroví designéři používají v nejnovějších kolekcích, se zaměřuje na druhy s vysokým leskem, vrstvené a různě barevně laminované povrchy. Měňavé a duhové efekty podtrhují výraznost jednobarevných ploch a textilií. Pro hodnotu materiálu je rozhodující kvalita, odolnost při používání a dlouhá životnost.

Nové technologie umožní cokoli

Mezi vzory se prosazují především široké pruhy, celoplošné geometrické vzory se 3D efektem a různé grafické motivy, do popředí se dostává i fotografický potisk a hologramový efekt. Jako zdobný prvek tudíž můžeme využít prakticky cokoli, co se nám líbí, třeba efektní přírodní záběry či vlastní snímky z exotické dovolené. Dbát bychom však měli na vyváženost, u velkých motivů stále platí pravidlo, že méně znamená více.

Jednoduché, a přitom výstřední

Trend působí jako návrat do 60. let, ovšem vylepšený pohledem do budoucnosti s použitím nových technologií. Na první pohled může působit extravagantně, ale dá se pojmout i čistě a jednoduše. Stačí, když výrazné odstíny zkombinujeme s bílou či šedou, která bude fungovat jako nosič pro expresivní barvy.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci zjistili, proč někteří lidé slyší hlasy mrtvých

Tech

Americká střela letící rychlostí Mach 5 zasáhne cíl ve vzdálenosti 1 600 kilometrů za 20 minut

Dům a zahrada

Leghornky patří mezi nejoblíbenější slepice. Rychle dospívají a neúnavně snášejí vejce

Zavřít reklamu