Nebojte se barev a vzorů na kuchyňském nábytku

 Interier 
27. ledna 2015 06:00 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Pusťte netradiční barvy do kuchyně. Technologie 3D umožňují použít jakýkoli motiv i na nábytek, a vytořit tak jedinečný originál. indeco.cz
Výrazné barvy jsou v současnosti vyloženě trendy, v hlavním obytném prostoru bychom s nimi měli přesto zacházet opatrně. Přesto najdeme v bytě či rodinném domě prostory, v nichž se větší barevnosti nemusíme bát, naopak jim prospěje. Jednou z nich je bezesporu kuchyně, kterou snadno přetvoříme v jedinečný orignál.

Colour riot je vysoce trendy

Navzdory znepokojivým účinkům na psychiku bychom výraznější barvy a vzory rozhodně do nové kuchyně pustit měli. Pro jistotu ale pod vedením odborníků. Do interiérového designu vstupuje nový trend zvaný colour riot, tedy vzpoura barev. Je postaven především na výrazných a sytých barvách, někdy až ve zcela nečekaných kombinacích.

Důležitá je kvalita

Výběr materiálů, které interiéroví designéři používají v nejnovějších kolekcích, se zaměřuje na druhy s vysokým leskem, vrstvené a různě barevně laminované povrchy. Měňavé a duhové efekty podtrhují výraznost jednobarevných ploch a textilií. Pro hodnotu materiálu je rozhodující kvalita, odolnost při používání a dlouhá životnost.

Nové technologie umožní cokoli

Mezi vzory se prosazují především široké pruhy, celoplošné geometrické vzory se 3D efektem a různé grafické motivy, do popředí se dostává i fotografický potisk a hologramový efekt. Jako zdobný prvek tudíž můžeme využít prakticky cokoli, co se nám líbí, třeba efektní přírodní záběry či vlastní snímky z exotické dovolené. Dbát bychom však měli na vyváženost, u velkých motivů stále platí pravidlo, že méně znamená více.

Jednoduché, a přitom výstřední

Trend působí jako návrat do 60. let, ovšem vylepšený pohledem do budoucnosti s použitím nových technologií. Na první pohled může působit extravagantně, ale dá se pojmout i čistě a jednoduše. Stačí, když výrazné odstíny zkombinujeme s bílou či šedou, která bude fungovat jako nosič pro expresivní barvy.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Madonnina dcera Lourdes promluvila o tom, proč se od své slavné matky distancovala hned po střední škole a...

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu