Nápadité a praktické sušáky, které nepřekážejí

Praktické sušáky zvládnou i tu nejpromáčenější obuv. Jsou k dostání v různých variantách i velikostech.
 Tipy a inspirace 
30. ledna 2015 06:00 / hunting-shop.cz
  0   0
Doby společných prádelen a sušáren jsou definitivně ty tam, a tak leckdy jen velmi obtížně bojujeme s problémem, kde usušit vyprané prádlo. Pokud si nechceme či zatím nemůžeme pořídit sušičku, nabízí se varianta sušáku, který nezabere téměř žádné místo. Na trhu jsou k mání i zajímavé vychytávky, například praktický sušák obuvi.

Skladný pomocník

Díky zrušení sušáren zažívají svou renesanci tzv. rolovací sušáky do koupelny. V relativně malém podlouhlém pouzdru, které napevno přiděláme na jednu stěnu, se ukrývají šňůry, které v případě potřeby snadno vytáhneme a uchytíme na protilehlé stěně jednoduchým zasunutím do instalované kolejničky. Systém je vybaven i aretací šňůr, by se vahou prádla neprodlužovaly, a při troše šikovnosti na něm usušíme až dvě náplně automatické pračky.

Sušárna pod stropem

Obdobou jsou závěsné koupelnový sušák, tvořený rámem a sušícími tyčemi, mezi nimiž je odstup 10 centimetrů, který je zpravidla umisťován nad vanu. Snadno ho stáhneme do praktické výšky, abychom při věšení prádla nemuseli balancovat na špičkách, poté ho vytáhneme až ke stropu pomocí postranních polohovacích šňůr a zajistíme, aby nám prádlo nespadlo na hlavu. V teplejším vzduchu, který se kumuluje u stropu, prádlo usušíme rychleji, navíc se pod ním i osprchujeme. Tento typ sušáku lze instalovat i na lodžii, aniž ji tím vyřadíme z provozu, dokud prádlo neuschne.

Vejde se kamkoli

Běžně používanou klasikou jsou skládací sušáky, které lze postavit prakticky kamkoliv. Liší se tvarem, velikostí i provedením, jedno však mají společné – jsou lehké a po složení je snadno uskladníme třeba do mezery za skříní. Problémy mohou nastat snad jen v domácnostech s domácími mazlíčky, kteří zpravidla sušák s prádlem považují za úžasnou hračku, s kterou se lze po libosti vydovádět. Výsledkem jejich zábavy pak často bývá, že můžeme prát znovu.

Odborník na promáčené boty

Relativně mladou specialitou je vysoušeč obuvi, který je nepostradatelný především v rodinách s malými dětmi, dokáže však spolehlivě usušit i neforemné lyžáky. Napohled připomíná pár „napínáků“, jimiž naše babičky udržovaly tvar kožených botek. Je však vybaven termoelektrickými články, které se však nedostávají do přímého kontaktu s obuví. Naprosto bezhlučně vysuší během čtyř až šesti hodin i ty nejpromáčenější boty a je šetrný, takže ho můžeme použít na jakýkoli materiál. Na trhu jsou k dostání i další varianty a vyhřívané věšáky či podložky pod obuv.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci zjistili, co kromě genů vede k dlouhému životu

Tech

Nový dálkový letoun už je částečně hotový. Pohodlí pro cestující ale nepřinese

Dům a zahrada

Vypěstujte si asijskou superbylinu, zdroj cenných minerálů a vitaminů

Zavřít reklamu