Trápí vás zašedlé prádlo? Zapomeňte na drahá bělidla a sáhněte po tom, co máte doma

 Tipy a inspirace 
10. listopadu 2019 18:21 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Někdy stačí využít při praní domácích ingrediencí Depositphotos
Bílá je barva, u které je velmi těžké dosáhnout toho, aby i po mnoha měsících stále vypadala jasně a jako nová. Váš pot a oleje se rychle na vašem oblečení stanou skvrnami a barvy z jiných oděvů nakonec vniknou do textilie a změní vaše jasně bílé prádlo na něco jen bělavého. Ale než sáhnete po chemickém bělidle, zkuste spíš některá z těchto bezpečnějších a méně toxických řešení.

Citronová šťáva a bílý ocet

Dokonce i Martha Stewart už dlouho doporučuje přidat do pračky k vašemu zažloutlému nebo zašedlému bílému prádlu kousky citronu nebo rovnou citronovou šťávu. Popřípadě můžete prádlo naházet do hrnce s vodou, kterou budete postupně zahřívat, dokud nezačne probublávat. A to vše opět s kousky citronu nebo se šťávou. Podobné vlastnosti má i bílý ocet, který zjemňuje tkaniny a rozjasňuje bílou.

Jedlá soda

Velmi účinná je také směs vody a jedlé sody, kterou si doma snadno vyrobíte. Stačí rozpustit šálek jedlé sody ve čtyřech litrech vody, důkladně promíchat a následně do vody vaše bílé prádlo namočit. Po této účinné lázni bude vaše oblečení zase krásně rozjasněné a hlavně opravdu bílé.
Dalším rozšířeným doporučením je přidání malé dávky amoniaku k pracímu prostředku do vaší pračky. Amoniak totiž v textíliích dokáže rozpustit nahromaděné zbytky pracích chemikálií, které způsobují zažloutnutí vašeho oblečení.

Pomůže i aspirin

Aspirin sice skvěle pomáhá na bolest hlavy nebo při nachlazení, je ale také účinným bělidlem. Při jeho použití je ale potřeba dodržovat určité zásady. Především musíte použít pouze bílé tabletky Aspirinu, kterých stačí pět rozpustit ve vodě. Do směsi na chvíli namočíte svoje prádlo, které následně klasicky vyperete v pračce.
Použít lze také ekologické tablety do myčky, které rovněž obsahují látky, jež vybělí vaše zažloutlé nebo zašedlé oblečení. Tabletu stačí přidat k vašemu tradičnímu prostředku do pračky a prádlo bude krásně bílé. Dále čtěte: Vyrobte si vlastní přípravky na odstranění častých skvrn i vodního kamene.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Dům a zahrada

Nepodceňujte klování a agresivitu mezi slepicemi. Zabraňte katastrofě včas

Zavřít reklamu