Použité čajové pytlíčky je škoda hodit do koše. Přinášíme tipy, jak je prakticky využít

 Tipy a inspirace 
09. listopadu 2019 10:54 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Použité čajové pytlíčky neutralizují zápach v lednici  Depositphotos
V chladném počasí člověka zahřeje horký čaj. Na podzim a v zimě ho lidé pijí nejvíce, protože hrozí větší riziko nachlazení. Pokud čaj pijete často a veškeré pytlíčky házíte do koše, děláte chybu. Mají spoustu různých využití, která vás možná překvapí.

Čaje mají protizánětlivé a antioxidační účinky, takže i pytlíčky z nich vám dobře poslouží. Můžete je využít třeba na kosmetické procedury či úklid. Zjistěte, jak je můžete prakticky využít a už s nimi nebudete chtít plnit odpadkový koš.

Lesklé vlasy

Udělejte si z čajových pytlíčků koupel. Nejprve si však hlavu umyjte klasickým šamponem. Napusťte si vodu a vhoďte tam hned několik použitých čajových sáčků. Počet záleží na množství vody. Pokud ji napustíte zhruba do poloviny vany, dejte jich tam alespoň pět. Chvíli pytlíčky nechte vylouhovat a poté je vyndejte.

Koupel opakujte několikrát a uvidíte, že vaše vlasy budou zdravější. Čaj jim totiž dodá živiny a lesk. Na světlé vlasy lépe působí mátový čaj a na tmavé černý. Pokud máte doma pouze sprchu, udělejte si doma několikalitrový odvar z pěti čajových sáčků a polijte si s ním hlavu.

Unavené oči

Čaj působí velmi dobře na unavené oči. Pokud je máte opuchlé a objevily se vám pod nimi kruhy, vezměte si na pomoc čajové pytlíčky. Zavřete oči a ještě teplé sáčky si položte na víčka či na kruhy pod očima. Pár minut s nimi relaxujte a poté je sundejte. Měli byste cítit menší úlevu.

Mastnota

Nesnášíte dlouhé mytí mastného nádobí? Zjednodušte si ho s čajovými sáčky. Do hrnců či talířů napusťte horkou vodou a vhoďte do nich několik čajových pytlíčků. Nechte je tam několik hodin. Poté nádobí stačí už jen opláchnout, protože mastnota bude pryč.

Zapáchající lednice a boty

Měli jste v lednici jídlo, po kterém zůstal nepříjemný zápach? Zbavíte se jej jednoduše. Dejte několik čajových sáčků na malý talířek a ten vložte ho do lednice. Nechte je tam několik dní a poté je vyměňte za nové. Zápach zmizí a místo něj tam bude příjemná vůně.

Čajové pytlíčky vyřeší i zápach linoucí se z bot. Pokud jste je na sobě měli celý den, nemůžete se divit, že jdou cítit nepříjemným zápachem. Večer do nich dejte čajové sáčky a nechte je tam přes noc. Ráno je vyndejte a uvidíte, že zápach bude pryč. Pokud pijete kávu, můžete prakticky využít i kávovou sedlinu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Tech

Pentagon má oficiální UFO tým. Svět je z toho ale zklamaný

Zavřít reklamu