Jednoduchý fígl, díky kterému vyčistíte toustovač zcela bez námahy

 Tipy a inspirace 
06. listopadu 2019 17:56 / Ema Maxová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Existuje jednoduchý trik, díky kterému vyčistíte svého pomocníka zcela bez námahy Depositphotos
Asi málokomu se podaří připravit toust tak, že z něj nevyteče sýr. Chcete mít perfektně čistý toustovač? Připečený sýr už nemusí být vůbec žádný problém, stačí použít jednoduchý fígl s papírovými utěrkami.

Křupavé tousty miluje hodně lidí, málokomu se ale pak chce čistit toustovač od připálených zbytků sýra. Pokud připravujete hned několik toustů třeba k večeři pro celou rodinu, vypadá toustovač opravdu příšerně. Poté, co si pochutnáte na křupavém toustu, vás pak čeká úmorná práce s odstraněním připálenin. Mnozí ztratí nervy a vrhnou se na spálený sýr nožem nebo vidličkou. Jenže pak společně se sýrem seškrábou i teflonový povrch a toustovač je prakticky zničen.

Existuje přitom jeden naprosto jednoduchý trik, díky kterému vyčistíte svého pomocníka zcela bez námahy.

Na myčku pozor

Někomu se osvědčilo vyndat teflonové desky a dát je do myčky. Jenže ne každý toustovač má desky vyndávací. A hlavně, teflonové nádobí se může v myčce zničit. Pokud tedy výrobce výslovně nepovoluje automatické mytí, raději se mu v případě teflonového nádobí vyhněte. Po prvním umytí to sice nemusí být hned vidět, ale po čase se teflon poškodí, začne se na něm připalovat jídlo a nakonec se vrstva teflonu začne odlupovat. Existuje daleko lepší a jednodušší způsob, jak z toustovače odstranit připečený sýr.

Bezpracné vyčištení pomocí papírové utěrky

Bude to možná znít neuvěřitelně, ale k perfektnímu a hlavně bezpracnému vyčištění toustovače vám postačí tři ústřižky kuchyňské utěrky. Dejte je na sebe a ze spodní části je postříkejte vodou z rozprašovače. Namokřené utěrky vložte do toustovače a pěkně je přimáčknětě k připálenému povrchu.

Takto nechte nějakou dobu působit, ideálně přes noc. Přístroj hlavně nezapínejte do elektriky, nechte vlhké kuchyňské utěrky z papíru pracovat jen tak. Ráno budete překvapeni. Utěrky do sebe veškerou špínu a připáleniny doslova nasají. Pak už jen stačí papírovou utěrkou dočistit poslední zbytky a máte hotovo.

Fígl s pečícím papírem

Vyzkoušet můžete také vychytávku, díky které vám sýr do toustovače už nikdy nevyteče. Stačí si vzít na pomoc pečící papír.

Pečící papír ustřihněte tak, aby o něco málo přesahoval okraje toustovače. Pak si připravte tousty podle svého gusta a vložte do přístroje. Tousty by se nikde neměly dotýkat teflonového povrchu, ale měly by ležet prakticky zabalené v pečícím papíře. Pokud sýr vyteče, zůstane v pečícím papíře.

Musíte ale počítat s tím, že kvůli pečícímu papíru budete tousty zapékat o něco déle. A zřejmě nikdy nedocílíte takové křupavé kůrčičky, jako když připravujete toust bez něj. Mnozí ale tento drobný nedostatek oželí, když ví, že se pak vyhnou pracnému drhnutí a mají prakticky okamžitě toustovač opět připravený k dalšímu použití. Dále čtěte: Nedaří se vám vyprat utěrky? Zkuste trik s olejovou metodou.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu