Kožešiny dodají domovu pocit tepla a luxusu

 Tipy a inspirace 
03. února 2015 06:00 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Doplňky a dekorace z umělé kožešiny příjemně navodí v zimním období pocit tepla a pohody archiv
Jsou teploučké, působí rafinovaně a vytvářejí v interiéru vynikající atmosféru. Kožešinové dekorace a doplňky nás v zimním období zahřejí i na duši a prožijeme s nimi nevlídné období v příjemném teple. Nemusí být všude, stačí efektní předložka před postel nebo nápadité prostírání.

Imitace má řadu výhod

Dojem opravdového luxusu sice dodávají interiéru přírodní kožešiny, moderní trend ochrany přírody se s nimi však příliš neztotožňuje. Určitě není nutné obětovat našemu pohodlí živé tvory, když si můžeme vybrat ze široké škály imitací. Některé z nich dokonce svou hřejivostí předčí originál a přitom jsou mnohem lehčí a snadno se udržují. Nabídka materiálů, designu i barev je velmi široká, současný trend však dává přednost bílé a šedé se všemi jejími odstíny.

Hřejivé přehozy a předložky

Nejčastějším kusem nábytku, který kožešiny pokrývají, je židle nebo křeslo. Na pohovkách vypadají skvěle jako přehozy, dobré uplatnění ale najdou i na zemi, především jako předložky před postel. Měkká srst kožešinového koberce udrží nohy v teple a není nad příjemný pocit, když ráno vstáváme a chodidla nám pošimrá místo chladné podlahy heboučká kožešina.

Efektní prvek interiéru

Chlupatinkami rozhodně nemusíme obložit celý dům, i v tomto směru platí, že méně je leckdy lépe. Ve chvílích odpočinku určitě oceníme kožešinové polštářky, velmi dobře vypadají také kožešinou potažené taburety nebo potahy na barové stoličky. A hřejivé poležení na kožešině před krbem, to je přímo rozmazlování, které si po náročném pracovním dni určitě každý rád vychutná.

Netradiční trendy doplňky

Současné trendy však nabízejí i poněkud netradiční využití umělých kožešin. Útulnou zimní výzdobu například dotvoří efektní stolní běhoun. Přímo skvěle kožešinové běhouny působí na skleněných i dřevěných stolech. Drobnější kousky můžeme využít i k přizdobení pohárů a sklenic nebo z nich vytvořit stylové prostírání.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Oáza pohody: Jak zahradní lavičky a domky promění vaši zahrádku

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech