Kožešiny dodají domovu pocit tepla a luxusu

Doplňky a dekorace z umělé kožešiny příjemně navodí v zimním období pocit tepla a pohody
 Tipy a inspirace 
03. února 2015 06:00 / archiv
  0   0
Jsou teploučké, působí rafinovaně a vytvářejí v interiéru vynikající atmosféru. Kožešinové dekorace a doplňky nás v zimním období zahřejí i na duši a prožijeme s nimi nevlídné období v příjemném teple. Nemusí být všude, stačí efektní předložka před postel nebo nápadité prostírání.

Imitace má řadu výhod

Dojem opravdového luxusu sice dodávají interiéru přírodní kožešiny, moderní trend ochrany přírody se s nimi však příliš neztotožňuje. Určitě není nutné obětovat našemu pohodlí živé tvory, když si můžeme vybrat ze široké škály imitací. Některé z nich dokonce svou hřejivostí předčí originál a přitom jsou mnohem lehčí a snadno se udržují. Nabídka materiálů, designu i barev je velmi široká, současný trend však dává přednost bílé a šedé se všemi jejími odstíny.

Hřejivé přehozy a předložky

Nejčastějším kusem nábytku, který kožešiny pokrývají, je židle nebo křeslo. Na pohovkách vypadají skvěle jako přehozy, dobré uplatnění ale najdou i na zemi, především jako předložky před postel. Měkká srst kožešinového koberce udrží nohy v teple a není nad příjemný pocit, když ráno vstáváme a chodidla nám pošimrá místo chladné podlahy heboučká kožešina.

Efektní prvek interiéru

Chlupatinkami rozhodně nemusíme obložit celý dům, i v tomto směru platí, že méně je leckdy lépe. Ve chvílích odpočinku určitě oceníme kožešinové polštářky, velmi dobře vypadají také kožešinou potažené taburety nebo potahy na barové stoličky. A hřejivé poležení na kožešině před krbem, to je přímo rozmazlování, které si po náročném pracovním dni určitě každý rád vychutná.

Netradiční trendy doplňky

Současné trendy však nabízejí i poněkud netradiční využití umělých kožešin. Útulnou zimní výzdobu například dotvoří efektní stolní běhoun. Přímo skvěle kožešinové běhouny působí na skleněných i dřevěných stolech. Drobnější kousky můžeme využít i k přizdobení pohárů a sklenic nebo z nich vytvořit stylové prostírání.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci varují: Indii čekají koncem století velké existenční problémy

Tech

Zákeřné zvuky pro lidské ucho: Nevidíte je, neslyšíte je, přesto mohou zabíjet

Dům a zahrada

Octomilky nevidí nikdo rád. Tipy, jak se jich účinně zbavit

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu