Kukátko s kamerou – dokonalý přehled o dění za dveřmi

Kukátko s kamerou je bezpečnostní novinka, kterou ocení především senioři a rodiny s dětmi
 Technika 
06. února 2015 06:00 / Next
  0   0
Jistě znáte záludný tah vraha z detektivek, který vystřelí do kukátka, právě když se do něj oběť podívá z druhé stany. České kriminalistické sborníky sice takový případ neznají, přesto je nahlížení do prostoru za dveřmi kukátkem nepohodlné, obzvlášť když nosíme brýle. Pomoci může vestavěná kamera.

Kontrola odkudkoli

Barevná kamera, ukrytá ve dveřním kukátku, je zajímavou novinkou, která bezdrátově přenáší obraz na jakýkoli televizor či monitor v domácnosti. Po připojení na PC může být pohyb před dveřmi zaznamenáván nebo přenášen internetem dokonce na libovolné místo na Zemi. Samozřejmě všechny systémy je možno propojit s elektronickým zabezpečovacím systémem.

Nemusíme udělat ani krok

Pokud máme například v kuchyni LCD televizor, určitě oceníme, když během vaření uvidíme na obrazovce, kdo právě stojí za dveřmi a jestli se vůbec vyplatí vypnout sporák a jít otevřít. Stejná situace může nastat i při sledování napínavého filmu, který nechcete pro nic za nic vypínat.

Ideální pro rodiny s dětmi

Velkou službu tento systém nabízí rodičům, jejichž děti musí občas zůstávat samy doma. Neznámého člověka za dveřmi uvidí v televizi, a to díky zmáčknutí jediného knoflíku na ovladači. Nemusíme se tudíž bát, že otevřou neznámé osobě v domnění, že se jedná o strýčka či tetičku, a nezvaný „host“ využije dětské bezelstnosti a pohodlně se do našeho domova dostane.

Pro roztržité seniory

Kukátko se zabudovanou kamerou určitě ocení i senioři se ztíženou pohyblivostí. Jistě si dokážeme představit, jaké úsilí musí vynaložit, aby se „dopravili“ ke dveřím, když někdo zazvoní. Díky kameře v kukátku si mohou návštěvníka prohlédnout, aniž opustí své lůžko, pohovku či křeslo, navíc se tak mohou vyvarovat střetnutí se zlodějem či nebezpečným násilníkem.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

I bez nových projektů na fosilní paliva se bude Země stále oteplovat o 1,5 stupně Celsia ročně

Tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Než si vybudujete své vlastní jezírko, je třeba si dobře promyslet jeho umístění

Zavřít reklamu