Dětský pokoj nemusí být jen růžový či modrý

 Interier 
05. února 2015 06:00 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Při zařizování dětského pokojíčku můžeme zvolit genderově neutrální barvy. Například fialovou určitě nepohrdne holka ani kluk. designtrendy.cz
Tradiční barvou pro holčičky růžová, klukům zase zpravidla přidělujeme modrou. Neexistuje však žádný předpis, podle nějž by naši potomci museli ctít za každou cenu styl Barbie či Kena, i když si s nimi občas rádi hrají. Kterým směrem popustit při zařizování dětského pokojíčku uzdu fantazii?

Kombinace musí ladit

Dětský pokoj rozhodně nemusí být laděn pouze do jedné barvy či dvoubarevné kombinace. Veselé barvy do světa našich nejmenších určitě patří, takže se určitě nemusíme bát ani jejich kombinací. Pokud však zvolíme sytou barvu, měla by být pouze jedna, maximálně dvě, doplněné jemnějšími tóny, abychom životní prostor svého potomka neproměnili v nevkusný malý domácí cirkus.

Barvy pro holčičky

Růžová je pro malé slečny příznačná a většina z nich ji přímo miluje. Když ale nechceme mít z dívčího pokoje růžové království, můžeme ji zkombinovat s jinou pestrou barvou a celkovou „sladkost“ tak odlehčit. Doplňkovou může být například žlutá, skvěle vypadá světle zelenkavá, fialová, béžová či krémová, a samozřejmě univerzální bílá, která se hodí ke všemu a opticky zvětší a projasní interiér.

Barvy pro kluky

Typická barva pro chlapce je modrá. Pro mladší se hodí světlá, u starších můžeme zvolit temnější odstín, musíme si ale dát pozor, aby výmalba příliš opticky nezmenšovala prostor. Modrou barvu můžeme bez problémů kombinovat s univerzální bílou, třeba v námořnickém stylu, ale také se zelenkavou, fialovou, žlutou nebo třeba oranžovou.

Univerzální řešení

Pokud hledáme barevnou kombinaci pro děti různého pohlaví, které žijí ve společném pokoji, můžeme zvolit kombinaci, založenou na genderově neutrálních barvách, jako je třeba žlutá či fialová. Žlutá dobře ladí s oranžovou, červenou, fialovou, růžovou i zelenou, fialová se žlutou, oranžovou, modrou nebo červenou. Všechny kombinace přitom můžeme skvěle doplnit i o bílou.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Těchto dvanáct jídel pleť skutečně nesnáší. Raději se jim vyhýbejte

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu