Chcete změnit atmosféru místnosti? Mohou pomoci podhledová svítidla

Podhledová světla dokáží vykouzlit zajímavou atmosféru
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
21. listopadu 2018 09:29 / Internet
  0   0
Podhledová svítidla dodají bytu zajímavou atmosféru a když se dobře promyslí, kam je umístit, mohou celý vzhled místnosti zcela proměnit. Neslouží tak jen k běžnému osvětlení, ale pomocí podhledových světel může i obyčejný pokoj vypadat jako prostorný a vzdušný interiér s nádechem luxusu.

Velkou výhodou podhledových světel je, že se hodí prakticky do jakékoliv místnosti. Vyplatí se tak popřemýšlet o nápaditém využití této technologické vychytávky. Odměnou vám bude neopakovatelná atmosféra ve vašem bytě.

Do ložnice i obýváku

Ložnice je považována za místo, kde odpočíváme a relaxujeme. I proto mají lidé tendenci ponechat v této místnosti jen slabé osvětlení, které nijak neruší. V žádném případě se ale v ložnici nemusíte spokojit jen s jednou malou lampičkou na nočním stolku. Dobře vypadají například vhodně umístěná stropní svítidla směrovaná na oblíbený obraz či sbírku fotografií na zdi. Hned budete mít pocit, že se nacházíte v malé osobní galerii.

I při hledání oblečení v šatní skříni každý určitě ocení syté a dostatečné světlo bodových světel. Dobře nasvícený šatník vám každé ráno usnadní výběr oděvů a vám se už nestane, že až v práci zjistíte, že máte jednu ponožku černou a druhou tmavě modrou.

V obývacím pokoji většina lidí tráví nejvíce času, i proto se zde lidé rádi obklopují nejrůznějšími dekorativními předměty. Pomocí světel můžete na vaše oblíbené obrazy, sochy či výrazný kus nábytku ještě více upozornit a vytvořit z vybraného objektu dominantu pokoje. Vhodně směrované LED osvětlení nebo bodová podhledová svítidla dokáží dodat i drobnosti zcela jiný rozměr. Nezapomínejte ani na knihovnu, pokud jsou hřbety knih řádně nasvíceny, snáze najdete na polici tu pravou.

Nasvícená kuchyně

Ze všech místností v bytě je to právě kuchyň, kde je dostatečně silné osvětlení nejvíce třeba. Je ale nutné vybrat vhodné osvětlení - světla se stínidly, závěsné lampy či lustry nejsou do kuchyně zrovna nejvhodnější, a to hlavně z důvodu údržby. Zapuštěná bodová světla se mnohem snáze udržují čistá, bez prachu a mastnoty. Poskytnou vám skvěle osvětlenou pracovní plochu, která je při vaření nezbytná. Také kuchyňský ostrůvek či jídelní stůl v záři světel nabízí mnohem lepší zážitek z pokrmů. Ne nadarmo se říká, že člověk jí i očima.

Do koupelny dostatečné IP krytí

Bodového podhledového osvětlení se nemusíte vzdát ani v místnostech s větší vlhkostí, jako je koupelna, toaleta či prádelna. Zde je nutné zvolit vhodný typ svítidel, aby bylo jejich použití v těchto prostorech bezpečné. Každé svítidlo je označeno tzv. IP kódem, který udává stupeň odolnosti zařízení proti vniknutí vody. Zapisuje se v podobě kódu IP se dvěma následujícími číslicemi. První číslice udává ochranu před nebezpečným dotykem a před vniknutím cizích předmětů, druhá číslice označuje stupeň krytí před vniknutím vody.

Pro užití v koupelně je nutné použít svítidla s odpovídajícím IP krytím, abyste předešli vážným úrazům. V koupelně existují celkem 4 zóny odznačené 0 – 3. Blíže jsme o nich psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Ve vesmíru uhynuly stovky zvířat, fenka ze Sovětského svazu přežila pět letů

Tech

Umělá inteligence už umí napodobit hlas i tvář. Stačí jí k tomu vteřiny

Dům a zahrada

Časté chyby při úklidu přidělávají zbytečně práci. Vyvarujte se jich

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu