Zdravá kancelář

Zdravé či zelené kanceláře jsou v kurzu.
 Interier 
02. dubna 2017 19:37 / Shutterstock
  0   0
Stavby vedoucí vyfasuje helmu, lékař gumové rukavica. A co kancelářské myši? Nic. My si musíme udělat bezpečnou a zdravou kancelář samy.

Vzduch, prosím

Mějte pootevřené okno a čas od času naplno vyvětrejte. Díky čerstvému vzduchu budete čerství i Vy. Když se v místnosti zabedníte, rozbolí Vás hlava, bude se Vám chtít spát a nevzpomenete si ani na křestní jméno své babičky.

Zelená se zelená

Kytky jsou léčitelky. Čistí ovzduší, které je plné výparů z kancelářského nábytku a "smogu" ze vší té elektroniky, co Vám pípá na stole. Pořiďte si třeba palmy, protože ty se nejlíp dokážou vypořádat se vším škodlivým. Kvetoucí orchidej Vás uklidní. 

A taky se do zelené báječně kouká. Nebojte se jí ani na stěnách. A přidejte třeba nějaký zelený obraz.

Plavu si, ani nevím jak

Lépe řečeno Vaše rybičky plavou a po vodě Vám přinesou klid. Koukejte pár minut do vodního světa v akvárku a získejte ztracenou soustředěnost. 

Čistý stůl

Nepořádek na stole není roztomilá roztržitost. Je to nápor na nervy. Občas nemůžete něco najít, občas zjistíte, že jste omylem vyhodili, co nutně potřebujete, občas hrabete jako psisko na smetišti, abyste vydolovali zpod papírů mobil. A přitom existují takové krásné barevné pořadače, desky, přihrádky. 

To je ale posezení

Když Vás budou bolet záda, přesedněte na chvíli na gymnastický balon. Uvolní svaly bederní páteře a rozpohybuje Vás. Na celodenní sezení se ale nehodí. Anebo si při sezení podložte bederní páteř srolovaným ručníkem, malým polštářkem nebo nafukovacím rehabilitačním míčkem. Správná židle je takk trochu chytrá horákyně, ani moc měkká, ani moc tvrdá, měla by mít pružná záda, pohodlné područky a kolečka, která jezdí, kam chcete Vy. A samozřejmě by měla být nastavitelná. 

Ať se dobře kouká

Stůl a monitor počítače by neměly stát nikdy proti oknu. Venkovní světlo by Vás oslňovalo a rozptylovalo. Nesedejte si ani zády k oknu, protože nebudete na obrazovce nic vidět. Stůl by měl být vysoký asi 70 až 80 centimetrů. 

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

To, co je na Zemi do jisté míry obtížné, na jiných planetách půjde. Vědci budou předpovídat počasí ve...

Tech

Levný počítač nemusí znamenat pomalý. Jak dobře vybrat a neplatit přitom zbytečně

Dům a zahrada

Zajímavé tipy, jak díky starému svetru zútulnit domácnost. Budou skoro zadarmo

Zavřít reklamu