Letošním hitem je indiánský styl. Vnese do bytu nový svěží vítr a originalitu

Indiánské motivy dokáží oživit jakýkoliv interiér
📷
Dalších 10 fotografií v galerii
 Interier 
23. ledna 2018 15:30 / Internet
  0   0
Máte pocit, že váš byt je poněkud fádní a přemýšlíte o změně? Možná vás zaujme indiánský styl, který je plný exotiky a barev. Navíc právě tento styl je letos velmi módní.

Každý má rád jiný design, někomu svědčí mít interiér zařízený v duchu Provence, jiný nedá dopustit na praktičnost a jednoduchost skandinávského stylu. Pokud ale přemýšlíte o změně a nebojíte se experimentovat, zkuste do vašeho bytu pustit indiánské prvky. Váš byt bude zářivý a velmi neobvyklý.

Indiánské vzory jsou navíc podle bytových designerů letos doslova hitem. Váš byt bude díky nim působit přátelsky, vesele a příjemně. Pokud se tohoto stylu obáváte, nemusíte hned váš příbytek proměnit v teepee. Starou americkou kulturu vám doma vykouzlí i drobnosti v podobě barevných koberečků, přehozů, polštářků, kožených křesílek a podobně. Indiánské vzory a barvy navíc můžete uplatnit naprosto kdekoliv - dobře vypadají v dětském pokoji, ložnici, obýváku i kuchyni.

Indiánský folklor

Kultura indiánských kmenů Aztéků, Inků, Mayů či Toltéků byla možná rozličná, jedno ale měli indiáni společné - holdovali výrazným vzorům a pestrým barvám, které dodnes navozují atmosféru tajemné exotiky.

Pro indiány je typický také lapač snů. Kmen Siouxů věří, že lapače snů zachycují dobré sny a špatné odhání. Ochrání vás před negativní energií a přináší štěstí v láce i v životě. Podle Siouxů má každá část talismanu svůj magický význam. Může se nosit jako šperk, ale před zlými sny vás ochrání tehdy, když bude zavěšený volně v prostoru místnosti, kde spíte. O tomto indiánském amuletu jsme více psali zde.

Dětský pokoj

Indiánský styl zřejmě nejvíce ocení vaše děti, kterým v pokojíčku můžete postavit teepee, vyšít jim na povlečení šipky, pírka nebo totem a na poličku pořídit kaktus, který je nenáročný na pěstování, hlavně co se zálivky týče.

Dobře vypadají i indiánské pestrobarevné vzory, které můžete třeba namalovat na jednu zeď. Zajímavě bude vypadat i třeba plakát indiána nebo bizona či ležérně zavěšená houpací síť.

Ložnice

I v ložnici se může indiánský styl skvěle vyjímat. Stačí si pohrát s barvami - sytě oranžovou, modrou, červenou či zelenou. V těchto odstínech lze pořídit povlečení, přehozy i polštářky.

V indiánské ložnici vypadají dobře také stylové lampy, pomalované vázy na květiny a dekorace na zdech.

Kuchyně

V kuchyni docílíte indiánského stylu nejsnadnějí pomocí stylového nádobí. Barevné nádobí s nejrůznějšími ornamenty můžete doplnit i prostíráním.

Jídelnu zase doladíte třeba tím, že si na židle pořídíte správně barevné podsedáky, stůl pak můžete postavit na strakatý indiánský kobereček.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Proč je sluneční koróna teplejší než povrch samotné planety? Mohou za to magnetické vlny

Tech

Nové obrněné vozidlo britské armády je tak špatné, že se z něho dělá vojákům špatně

Dům a zahrada

Cukety můžete pěstovat i v truhlíku. Stačí jen dodržet pravidla jejich pěstování

Zavřít reklamu