Potřebujete oživit byt a získat úložný prostor? Zkuste moderní taburetku

Pohodlná stolička navíc může být vhodným designovým prvkem
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
22. ledna 2018 09:23 / Internet
  0   0
Taburetky jsou stále oblíbenější součástí moderních interiérů. Svojí popularitě vděčí zejména díky širokým možnostem jejich využití. Hodí se do vstupní haly, obývacího a dětského pokoje i do místnosti pro studenty. Taburetek je na trhu řada, jak vybrat tu správnou?

Název pro tento sedací nábytek pochází z francouzského slova tabouret, které v překladu znamená stolička. Moderní taburetky jsou multifunkční a svým prvním předchůdkyním se již podobají jen vzdáleně. Stále ale dokážou vkusně doplnit sedací nábytek, což oceníte třeba tehdy, když se nečekaně objeví více hostů.

Taburetka rozšíří úložní prostory

Taburetku můžete zároveň použít i jako malý odkládací stolek, když váš konferenční stolek nestačí na množství připraveného občerstvení. Multifunkčnost taburetek podporuje i jejich vnitřní prostor, do kterého můžete schovat všelijaké maličkosti, které chcete mít po ruce.

V obývacím pokoji taburetka výborně prodlouží vaši pohovku. Budete si tak moct pohodlně podložit nohy při relaxaci nebo při sledování televize.

Při výběru taburetky dávejte pozor na její výšku. Neměla by být rozhodně vyšší než je vaše pohovka. V opačném případě by se vám nesedělo příjemně. Vybrat si ale můžete i taburet s nastavitelnou výškou, který přesně splní vaše požadavky.

Taburetka oživí vzhled vaší předsíně

V předsíni, chodbě nebo vstupní místnosti oceníte úložný prostor taburetky, do které si můžete odložit různé drobnosti. Taburetka vám také ulehčí obouvání. Výhodou také je, že taburetka se dá kdykoliv uklidit a vyndat v okamžiku, kdy ji budete potřebovat.

Co se tvaru týče, mezi klasické se řadí taburetky ve tvaru kostky. Nejčastěji se vyrábějí z lehkého materiálu, se kterým se dobře manipuluje. Jejich mobilitu podporují často i kolečka, díky nimž si taburetku oblíbí i vaše děti. Ojedinělé již nejsou ani taburetky kruhového, oválného nebo půlkruhového tvaru.

V místnosti vytvoří místo k netradičnímu sezení a také se díky nim efektivněji využije prostor, jenž je v dispozici. Pokud máte více taburetek, můžete je uspořádat do různých tvarů a tím vašim hostům vytvořit příjemné posezení. Taburetka může pomoci i při zařizování malého obýváku, jak jsme psali zde.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Japonci objevili něco zvláštního uvnitř meteoritu. Nálezem byli velmi překvapeni

Tech

Konec kouřícím komínům může udělat nový typ akumulátorů pro elektrárny

Dům a zahrada

Většina lidí si myslí, že koleus je jednoletka. To je ale chyba, naučte se jej přezimovat

Zavřít reklamu