Zásuvky a vypínače doladí váš interiér

Nenápadný design vypínačů a zásuvek.
 Interier 
30. března 2017 22:11 / Shutterstock
  0   0
Interiérové vypínače a zásuvky, které dokonale splynou s každým interiérem. Tak elegantní, že podtrhnou design každé místnosti.

Všechny kvalitní spínače i zásuvky svojí funkčností, způsobem ovládání i zabezpečením poskytují opravdu vysoký uživatelský komfort. Vybírat můžete od těch nejjednodušších funkcí prostého zhasínání přes stmívání světel a nastavení světelných scénářů až po komfortní ovládání žaluzií, topení či multimédií, a to dokonce i pomocí vzdáleného přístupu přes vaše smartphony a tablety.

Nebojte se designových typů

Klasické modely vypínačů a zásuvek se hodí do starších interiérů, které na design tolik nesází. Aby byl celý interiér dokonalý, musíte na něj při vybavování hledět koncepčně: Každá část (i ten nejmenší detail) musí zapadat do celkového stylu. A nezáleží na tom, zda máte interiér řešený moderně, retro, ve vintage stylu, s jemnými nebo pastelovými barvami. Na každý interiéru se najde vhodný design vypínačů.

Vícenásobný rámeček

Protože přibývá spotřebičů, potřeba větších počtů zásuvek a spínačů vede k umisťování hned několika vedle sebe nebo pod sebou, s mezerami nebo i bez nich. Nevypadá to právě pěkně, proto je lepší koupit společné vícenásobné rámečky. Lepší je mít čtyři zásuvky ve společném rámečku než třeba dvě dvojité zásuvky vedle sebe.
Existuje pro to i další důvod: ten vychází z maximálního možného počtu zásuvkových vývodů jištěných jedním jističem. Předpisové normy dovolují v jednom okruhu společně jistit nejvýše deset zásuvkových vývodů. Ovšem co je zásuvkový vývod, to evropské normy ještě nedefinovaly.
Proto se obecně uvádí, že dvě těsně vedle sebe namontované dvojnásobné zásuvky se hodnotí jako dva zásuvkové vývody, zatímco pět dílčích zásuvek v jednom společném rámečku bude hodnoceno jako jeden zásuvkový vývod.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

To, co je na Zemi do jisté míry obtížné, na jiných planetách půjde. Vědci budou předpovídat počasí ve...

Tech

Levný počítač nemusí znamenat pomalý. Jak dobře vybrat a neplatit přitom zbytečně

Dům a zahrada

Zajímavé tipy, jak díky starému svetru zútulnit domácnost. Budou skoro zadarmo

Zavřít reklamu