Příčinou bolestí zad a krční páteře může být naprostá banalita!

Špatně zvolený polštář může způsobit bolesti krční páteře, ale i migrénu.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
15. března 2017 06:22 / Shutterstock
  15   0
Taky se po ránu probouzíte rozlámaní a dlouhodobě vás sužují bolesti zad a hlavně krční páteře? Je možné, že za to může naprostá maličkost, kterou můžete snadno změnit!

Výběr polštáře by se podle odborníků rozhodně neměl podceňovat. Pokud si totiž pořídíte příliš tuhý nebo špatně vysoký polštář, mohou se velmi brzy dostavit potíže s bolavou krční páteří. Tělo si totiž na špatně zvoleném polštáři neodpočine a kroutí se celou noc v nepřirozené pozici. Výsledkem jsou pak nejen bolesti, ale prý i nechuť vstávat.

Na velikosti záleží

Při výběru polštáře rozhodně záleží na jeho velikosti a výšce. Musíte zvolit polštář podle toho, v jaké poloze spíte. Jinak vysoký by měl být polštář, pokud spíte na břiše a jinak, když spíte na zádech. Jestli upřednostňujete spánek na boku nebo na zádech, měl by být polštář kvůli opoře krční páteře a ramen spíše vyšší a pevný, nejlépe anatomicky tvarovaný. Pokud ale radějí spíte na břiše, pořiďte si nižší, měkký a ideálně plochý polštář. Experti upozorňují na to, že dobře zvolený polštář dokáže odstranit nejen bolesti krční páteře, ale i například migrény.

Použitý materiál hodně napoví

Když si půjdete koupit polštář, zajímejte se také o jeho výplň a použité materiály. Pevnější polštáře se obvykle vyrábějí ze syntetických pěn. Dají se ale pořídit také z bavlny s koňskými žíněmi, přírodního latexu nebo z kachního či husího peří. Na měkčí polštáře se pak kromě mikrovlákna hodí bavlna či peří s vyšším podílem prachového peří. A pozor! I polštář má svou životnost a měli byste ho obměnit přibližně každé tři roky!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Kuriózní hypotézy o příčinách vyhynutí dinosaurů: Agresivní housenky, toxické rostliny i smrtící vlna...

Tech

Americké letectvo zveřejnilo nové záběry. Bombardér Lancer B-1B poprvé nese řízenou střelu umístěnou...

Dům a zahrada

Nevyhazujte za čistírnu. Praní péřových bund a kabátů zvládnete doma, pokud dodržíte pravidla

Zavřít reklamu