Odzimujte chatu či chalupu!

S nástupem jara je nejvyšší čas na odzimování chalupy či chaty.
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Interier 
07. března 2017 06:34 / Shutterstock
  0   0
S nástupem jara je načase pomýšlet na odzimování chaty či chalupy. Na co je potřeba myslet a co není dobré opominout? Základem je pořádně vyvětrat!

Jakmile po zimě vyrazíte opět na chatu či calupu, ze všeho nejdříve musíte pořádně vyvětrat. A to opravdu dostatečně, nejlépe několik hodin! Pokud totiž ve studeném domě zatopíte bez důkladného vyvětrání, pára na zdech zkondenzuje a uvnitř budete mít paradoxně ještě více vlhkosti než předtím.

Jakmile dobře vyvětráte, zkontrolujte všechny místnosti. Nezapomeňte se podívat například i za skříně, zda se zam během zimy nevytvořila plíseň. Pokud plíseň najdete, otřete houbou spóry a napadené místo ošetřetě nějakým fungicidním přípravkem. Ten se pak naučte používat i na choulostivých místech jako prevenci. Je dobré vytvořit mezi nábytkem a zdmi prostor nejméně 5 až 8 centimetrů pro cirkulaci vzduchu. Navlhlá omítka tak bude lépe vysychat.

Je také dobré měsíce nepoužívané textilie vyprat a peřiny, polštáře či koberce nechat vyvětrat na čerstvém vzduchu.

Svou pozornost ale musíte upnout i na kontrolu střechy či okapů. Během jara je rovněž ideální doba na to nechat si odborníkem zkontrolovat a vyčistit kamna. A pokud máte na zahradě studnu, je vhodné ji po zimě vydezinfikovat.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci zjistili, co kromě genů vede k dlouhému životu

Tech

Nový dálkový letoun už je částečně hotový. Pohodlí pro cestující ale nepřinese

Dům a zahrada

Pár tipů, jak udělat domov ekologicky přívětivější

Zavřít reklamu