Odzimujte chatu či chalupu!

 Interier 
07. března 2017 06:34 / Marie Popelková
  0   0
📷
6 fotografií v galerii
S nástupem jara je nejvyšší čas na odzimování chalupy či chaty. Shutterstock
S nástupem jara je načase pomýšlet na odzimování chaty či chalupy. Na co je potřeba myslet a co není dobré opominout? Základem je pořádně vyvětrat!

Jakmile po zimě vyrazíte opět na chatu či calupu, ze všeho nejdříve musíte pořádně vyvětrat. A to opravdu dostatečně, nejlépe několik hodin! Pokud totiž ve studeném domě zatopíte bez důkladného vyvětrání, pára na zdech zkondenzuje a uvnitř budete mít paradoxně ještě více vlhkosti než předtím.

Jakmile dobře vyvětráte, zkontrolujte všechny místnosti. Nezapomeňte se podívat například i za skříně, zda se zam během zimy nevytvořila plíseň. Pokud plíseň najdete, otřete houbou spóry a napadené místo ošetřetě nějakým fungicidním přípravkem. Ten se pak naučte používat i na choulostivých místech jako prevenci. Je dobré vytvořit mezi nábytkem a zdmi prostor nejméně 5 až 8 centimetrů pro cirkulaci vzduchu. Navlhlá omítka tak bude lépe vysychat.

Je také dobré měsíce nepoužívané textilie vyprat a peřiny, polštáře či koberce nechat vyvětrat na čerstvém vzduchu.

Svou pozornost ale musíte upnout i na kontrolu střechy či okapů. Během jara je rovněž ideální doba na to nechat si odborníkem zkontrolovat a vyčistit kamna. A pokud máte na zahradě studnu, je vhodné ji po zimě vydezinfikovat.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu