Hledáte bydlení snů? Novou nemovitost můžete pořídit i levně!

Jak levně pořídit nové bydlení?
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
28. února 2017 06:51 / Shutterstock
  0   0
Hledáte krásné bydlení, ale všechny nabídky vám přijdou neúnosně drahé? A slyšeli jste už o internetových aukcích? Díky nim můžete koupit nemovitost opravdu levně, hluboko pod tržní cenou!

Internetové aukce mají své výhody i nevýhody. Nízká cena je totiž většinou spojena s minimem informací. Co dalšího byste měli tedy vědět o internetových aukcích?

Rozlišujeme dražby dobrovolné a nedobrovolné. V prvním případě iniciuje dražbu vlastník nemovitosti. Důvodem prodeje může být snaha prodat nemovitost za větší sumu, než deklaruje znalecký posudek. Naopak když se člověk dostane do situace, kdy není schopen dlouhodobě splácet, řešením, ke kterému se banky v poslední době stále častěji uchylují, je poslat nemovitost do dražby. V tomto smyslu se jedná o dražbu nedobrovolnou a nemovitost můžete v aukci vydražit i za třetinu její původní ceny.

Výhody internetových aukcí

Internetové aukce jsou věcí veřejnou, výhodou je jejich transparentnost. Důvodem zájmu o tento typ prodeje je samozřejmě cena, nemovitost zde můžete pořídit velmi výhodně. Každá dražba nabízí jeden až dva přesné termíny prohlídek, díky tomu je celý proces rychlejší. Výhodou je také anonymita, dražby se neúčastníte osobně a vše probíhá bez emocí. Přihazovat můžete, i když jste zrovna někde v zahraničí.

Na co si dát pozor?

V popisu nemovitosti zpravidla nebývají informace kompletní. Na některé nedostatky narazíte třeba až při prohlídce. Zjistěte si, jaké závazky se na nemovitost vztahují. Doporučujme ukázat důležité dokumenty advokátovi. Alfou a omegou dražby je dražební vyhláška, ve které najdete to nejdůležitější – od popisu nemovitosti a fotografií až po termíny, kdy je možné přijít si nemovitost prohlédnout. Měla by obsahovat informace o všech závazcích nemovitosti a o tom, jestli po úspěšné dražbě zanikají. Ve vyhlášce se také dozvíte minimální výši příhozu a výši dražební jistoty, která podmiňuje účast v dražbě

Dobrovolné dražby developerů

V dobrovolných dražbách narazíte i na úplně nové domy a byty. Developerské společnosti tu nabízejí své startovních projekty nebo poslední zbývající nemovitosti, které ještě nenašly majitele. Developeři pro to mají zištné důvody. Dražební řízení probíhá rychle a jde tak trochu o hru "větší bere". Vyvolávací cena může být na začátku atraktivní, ale postupná licitace o ceně se může dostat na částku, za kterou by se při běžném postupu nemovitost neprodala. Informace o dražené nemovitosti jsou kompletní, postup o něco jednodušší než v případě nedobrovolné aukce.

Ema Maxová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Sekačka s tupým nožem je za trest. Trávu neposečete a navíc zničíte motor

Zavřít reklamu