Čarujte se zavařovacími sklenicemi a vytvořte krásné dekorace!

 Tipy a inspirace 
18. února 2017 09:08 / redakce
  8   1
📷
13 fotografií v galerii
Zavařovací sklenice nemusí sloužit jen svému původnímu účelu, lze z nich vytvořit i krásné dekorace do bytu Pinterest
Nápadů, jak zužitkovat zavařovací sklenice k nejrůznějším bytovým dekoracím, existuje obrovské množství. Stačí dobrý nápad, šikovné ruce a originální výrobek je na světě!

Ze zavařovacích sklenic si můžete vytvořit nejrůznější svícny, ale také vázičky, kořenky nebo i celý lustr! Řekneme vám, jak na to!

Svícen

Do sklenice nasypte ozdobné kamínky, mušličky, celou skořici nebo přírodní plodiny a upevněte zde svíčku. Kolem sklenice lze uvázat ještě mašle nebo kus jutové látky. Pokud svícen nechcete mít na stole, ale chcete, aby visel, kolem hrdla omotejte provázek nebo drátek a můžete svícen zavěsit třeba na větev stromu. Fantazii se meze nekladou!

Vázička

Nápadů, jak ze zavařovaček vytvořit vázu, je spousta. Při její výrobě lze použít i třeba staré a zničené štětce od vašich dětí. Navěste je na šňůru a nabarvěte je různými odstíny. Až uschnou, začněte je postupně lepit na silikonové lepidlo kolem dokola celé sklenice. Nakonec nalepené štětce utáhněte na chvíli ještě zavařovací gumou. Vázičku lze ale vyrobit i tak, že sklenici pomalujete a ozdobíte třeba stuhou.

Kořenky

Sklenice se šroubovacími víky se hodí i na kořenky. Vytvořte si nějakou pěknou etiketu, nalepte na sklenici a máte hotovo. Můžete také na sklenici namalovat obdélník černou tabulovou barvou a pak název koření na něj napsat křídou. Výborný je i nápad s magnety. Na dno nebo víčko nalepte neodymový magnet, skleničky popište lakovou fixou nebo opatřete štítkem a můžete kořenku umístit třeba na ledničku či jiný magnetický povrch.

Fotorámeček

Zavařovací sklenice, od kterých se například ztratila víčka, lze také zajímavě využít. Vytvořte si z nich jednoduchý fotorámeček! Stačí sklenici postavit na stůl hrdlem dolů a vložit do ní fotografii.

Lustr

Vyrobte si jednoduchou dřevěnou krabici nebo použijte nějakou už hotovou. Vyvrtejte do ní díry pro kabely a stejně velké otvory vyvrtejte také do víček od vybraných zavařovacích sklenic. Do víček pak musíte vyvrtat ještě pár malých dírek. Pak přidělejte kabel a žárovky, všechno krabice pěkně schová. A na závěr už zbývá jen pověsit na své místo!

Dekorací ze zavařovaček je nespočet, mrkněte se do naší fotogalerie na ár inspirací...

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Památka zesnulých nebo Halloween? Jak se slaví svátek mrtvých napříč světem

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu