V sušičce zůstalo mokré prádlo? Nezoufejte!

Ne každá závada potřebuje rovnou opraváře!
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
10. února 2017 08:59 / internet
  0   0
Minule jsme doporučovali sušičku jako výborný nástroj, který ušetří spoustu času a starostí se žehlením. Co když se ale něco porouchá a v sušičce zůstane mokré prádlo? Poradíme, co dělat. A věřte, často nemusíte ani volat opraváře.

Moderní sušičky jsou poměrně složitá zařízení. Všechny sušičky s nižší spotřebou mají tzv. tepelné čerpadlo. Teplo, které se v sušičce vytvoří se prostě jen nevyfoukne ven, ale odebírá se z kondenzované vody a zase se vhání dovnitř. A právě při tomto procesu snadno dojde k problémům.

Nepodceňujte čištění filtrů

I v případě údržby sušičky je důležité čištění filtrů, které sušička obsahuje. Bývají dva. Jeden jemný a druhý hrubší, spodní. Jejich cílem je zachytávat prachové částice a různé chlupy z prádla. Je potřeba je zachytit, aby dobře fungovalo tepelné čerpadlo. A když se prach dostane za filtry, je tu problém.

Tepelné čerpadlo zanesené prachem zabraňuje předávání energie, ta se nedostává do bubnu sušičky a prádlo v něm zůstane vlhké i když proběhne třeba i několik cyklů. Pomoc je přitom velmi jednoduchá a účinná.

Nachystejte si vysavač

Zákrok lze provést pouze u sušiček, kde máte možnost přiložit hubici vysavače ke kovové mřížce výměníku tepelného čerpadla. U některých sušiček toto není možné a vy jste odkázáni na zásah servisu. Zvažte proto tuto skutečnost před nákupem zařízení.

Odstraňte spodní filtr a opticky zkontrolujte mřížku výměníku. Velmi pravděpodobně budou průduchy zalepené vlhkým textilním prachem. Vysavačem proto mřížku pečlivě vysajte. Můžete na hubici nasadit i kartáček, který pomůže mechanicky uvolnit vrstvy nánosu. Během pěti minut je vše vyčištěno a vaše sušička bude opět výborně fungovat.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Rusko hrozí opuštěním programu Mezinárodní vesmírné stanice kvůli sankcím USA

Tech

Nejnovější testy sítí 6G přinášejí překvapivé výsledky

Dům a zahrada

Vyrobte si krásnou a originální dekoraci. Výroba živého obrazu není drahá ani složitá

Zavřít reklamu