I tmavé byty mohou zkrášlit pokojové rostliny

 Interier 
04. února 2017 06:58 / Marie Popelková
  1
📷
7 fotografií v galerii
Do tmavých pokojů se hodí nejrůznější druhy kapradin. Shutterstock
Pokojové rostliny působí v každém bytě hezky. I když většina rostlin vyžaduje světlo, najdou se i takové pokojovky, které s klidem můžete pěstovat v tmavých místnostech! Rozhodně budou živé rostliny vypadat lépe, než nějaká nezdařilá atrapa z plastu!

Pokud máte tmavý byt, ale potrpíte si na živých rostlinách, nezoufejte! Existuje celá řada pokojovek, kterým málo světla nevadí! Představíme vám pět rostlin, kterým se povede i v tmavých koutech.

V tmavých místnostech můžete pěstovat prakticky většinu pralesních druhů, žijících ve svém přirozeném prostředí ve stínu hustých porostů. Ale pozor! Nevadí jim sice nedostatek slunce, ale vyžadují teplé stanoviště a vyšší vzdušnou vlhkost!

Parožnatka

Sporonosné listy této kapradiny opravdu připomínají paroží losa nebo jelena. Preferuje stinné a teplé místo, navíc dobře snáší suchý vzduch. Zalévá se do dutiny za zakroucenými listy.

Ledviník ztepilý

Nenáročná rostlina pochází z tropických oblastí Asie a Nového Zélandu a je jednou z nejznámějších kapradin. Dobře snáší stín. Je dobré rostlinku každý rok přesadit, optimálně do rašelinové zeminy. Oceníte určitě i to, že listy této kapradiny zachycují škodlivé látky a zvyšují vzdušnou vlhkost, čímž vytváří zdravější prostředí.

Křídelnice

I tato oblíbená pokojovka miluje stín a polostín. Vyžaduje intenzivní zálivku, zemina by neměla nikdy vyschnout.

Zamiokulkas

Exotická rostlina připomínající sukulent. Pěstovat ji lze jak na slunném stanovišti, tak ve stínu a péče o ni je velmi jednoduchá. Z obchodu si ji odnesete ve vysokém úzkém květináči, což rostlině naprosto vyhovuje, protože vyrůstá z hlízy. Přesazujte ji tak až tehdy, kdy už to opravdu bude nutné (kořeny se začnou doslova hrnout ven z květináče). Dejte také pozor na přelití.

Dracena

I když rostlina vypadá jako palma, ve skutečnosti pochází z čeledi agáve. I této rostlině se daří v polostínu. Dracenu přesazujte pouze jednou za dva roky, vždy na počátku jara. Zálivka není pro tuto rostlinu tak důležitá jako vlhkost vzduchu. V letních parnech ji proto aspoň jednou týdně roste. Rošení ocení tato pokojovka i v zimě, pokud je umístěna v místnosti s ústředním topením.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tom Cruise vyinkasoval za nový Top Gun neuvěřitelný balík. V Hollywoodu nejspíš není nikdo, kdo by za...

Styl

Demisexualita. Proč je považována za orientaci a co to vlastně znamená?

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu