I tmavé byty mohou zkrášlit pokojové rostliny

Do tmavých pokojů se hodí nejrůznější druhy kapradin.
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Interier 
04. února 2017 06:58 / Shutterstock
  12   1
Pokojové rostliny působí v každém bytě hezky. I když většina rostlin vyžaduje světlo, najdou se i takové pokojovky, které s klidem můžete pěstovat v tmavých místnostech! Rozhodně budou živé rostliny vypadat lépe, než nějaká nezdařilá atrapa z plastu!

Pokud máte tmavý byt, ale potrpíte si na živých rostlinách, nezoufejte! Existuje celá řada pokojovek, kterým málo světla nevadí! Představíme vám pět rostlin, kterým se povede i v tmavých koutech.

V tmavých místnostech můžete pěstovat prakticky většinu pralesních druhů, žijících ve svém přirozeném prostředí ve stínu hustých porostů. Ale pozor! Nevadí jim sice nedostatek slunce, ale vyžadují teplé stanoviště a vyšší vzdušnou vlhkost!

Parožnatka

Sporonosné listy této kapradiny opravdu připomínají paroží losa nebo jelena. Preferuje stinné a teplé místo, navíc dobře snáší suchý vzduch. Zalévá se do dutiny za zakroucenými listy.

Ledviník ztepilý

Nenáročná rostlina pochází z tropických oblastí Asie a Nového Zélandu a je jednou z nejznámějších kapradin. Dobře snáší stín. Je dobré rostlinku každý rok přesadit, optimálně do rašelinové zeminy. Oceníte určitě i to, že listy této kapradiny zachycují škodlivé látky a zvyšují vzdušnou vlhkost, čímž vytváří zdravější prostředí.

Křídelnice

I tato oblíbená pokojovka miluje stín a polostín. Vyžaduje intenzivní zálivku, zemina by neměla nikdy vyschnout.

Zamiokulkas

Exotická rostlina připomínající sukulent. Pěstovat ji lze jak na slunném stanovišti, tak ve stínu a péče o ni je velmi jednoduchá. Z obchodu si ji odnesete ve vysokém úzkém květináči, což rostlině naprosto vyhovuje, protože vyrůstá z hlízy. Přesazujte ji tak až tehdy, kdy už to opravdu bude nutné (kořeny se začnou doslova hrnout ven z květináče). Dejte také pozor na přelití.

Dracena

I když rostlina vypadá jako palma, ve skutečnosti pochází z čeledi agáve. I této rostlině se daří v polostínu. Dracenu přesazujte pouze jednou za dva roky, vždy na počátku jara. Zálivka není pro tuto rostlinu tak důležitá jako vlhkost vzduchu. V letních parnech ji proto aspoň jednou týdně roste. Rošení ocení tato pokojovka i v zimě, pokud je umístěna v místnosti s ústředním topením.

📷
6
fotografií
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci varují: Indii čekají koncem století velké existenční problémy

Tech

Zákeřné zvuky pro lidské ucho: Nevidíte je, neslyšíte je, přesto mohou zabíjet

Dům a zahrada

Octomilky nevidí nikdo rád. Tipy, jak se jich účinně zbavit

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu