Barové židle nejsou jen do baru!

Barové židle jsou velmi praktickým doplňkem každé kuchyně.
 Interier 
30. ledna 2017 08:07 / Interiér
  0   0
Barové židle jsou velice žádaným zbožím. Jestli zatím doma žádný barový nábytek nemáte, je určitě vhodný čas si nějaký pořídit. Barový set se v žádné domácnosti neztratí.

Co je dnes součástí mnoha moderních kuchyní? Především barové pulty, ke kterým se dokonale hodí barové židle. A právě stylová barová židle je možností, jak být v kontaktu s vašimi hosty a rodinou, a zároveň připravovat jídlo. Navíc jsou barové židle do kuchyně rozhodně i stylovým doplňkem, které se do této místnosti perfektně hodí.

Při výběru barové židle do kuchyně nesmíme opomenout, že i když jde o krásný doplněk, jedná se zejména o sedací nábytek. Ideální barová židlička by měla být především pohodlná a ergonomicky vhodně tvarovaná. Při výběru barové židle mějte na zřeteli to, že klasická výška sedáku barové židličky je 75 centimetrů. Aby se na takové židli sedělo co nejpohodlněji, měla by být k barovému pultu, který je 110 centimetrů vysoký.

Sedák by měl být rozhodně dostatečně široký a rovněž by, jedná-li se o polstrované židle, nemělo být čalounění přecpané výplní – na židli se potom sedí značně nepohodlně. Vyšší bezpečnost zajišťuje nízké kyčelní opěradlo. Opěrky na ruce nejsou potřebné, bývají pouze dekorativním prvkem. Komfort a bezpečnost sezení zajišťují i podpěry na nohy ve spodní části židle. Pokud židle nemá opěrku na nohy, může být na barovém pultu vodorovná tyč, o kterou si lze opřít chodidla, jako ve skutečném baru.

Barové židle jsou vděčným námětem pro designéry, a proto je možné koupit je v různém tvarovém i materiálovém provedení. Kromě tradičního dřeva je oblíbená kombinace chromované konstrukce a sedáku z plastu či hliníku, ale sedadlo může být i čalouněné.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Alpy rostou. Podle nové studie se část pohoří místo očekávané eroze zvedá do výšky

Tech

Jak dostat kvalitní video a fotky na web. Za špatný výsledek často můžeme sami

Dům a zahrada

Pokud se těšíte na chvíle u krbu, připravte si nejdříve správné dřevo

Zavřít reklamu