Tipy pro zářivě bílé prádlo - pomůže mráz i hypermangan

 Tipy a inspirace 
25. ledna 2017 06:37 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Zašlému bílému prádlu můžete snadno navrátit jeho bělost. Shutterstock
Zářivě bílé prádlo je snad snem každé hospodyňky. Častým praním ale bílé oblečení začne nabírat šedou či nažloutlou barvu. Existuje přitom pár triků, jak oblečení opět vybělit!

Fíglů pro bělostné prádlo existuje celá řada. Některé z nich používaly už naše babičky a jsou prý opravdu osvědčené.

Mrazivá noc

K vybělení prádla můžete využít i současného počasí. Stačí údajně jen pověsit prádlo venku a nechat ho tam celou mrazivou noc. Ráno pak bude bílé prádlo vypadat jako nové.

Hypermangan

Naše babičky nedaly dopustit na manganistan draselný. Je k dostání snad v každé lékárně. Nezalekněte se jeho temně fialové barvy! Zašlé prádlo dokáže opravdu vybělit! Připravte si roztok - do 10 litrů vody přidejte pár krystalků hypermanganu. Voda musí mít růžovou barvu. Pokud se zbarví do fialova, je to už moc a bělení fungovat nebude. Je proto třeba postupovat opatrně a pomalu. Do růžové vody pak nasypte asi 200 gramů pracího prášku a míchejte do té doby, než se prášek rozpustí. Prádlo pak v připravené lázni nechte namočené alespoň 4 až 5 hodin, lépe přes noc. Nakonec oblečení vyperte obvyklým způsobem v pračce. Postup lze opakovat, dokud nebudete s bělostí prádla dokonale spokojeni.

Jedlá soda

Na bělení oblečení je výborná také jedlá soda. Stačí smíchat 2 až 3 lžíce jedlé sody s pracím prostředkem.

Citron

Vyzkoušet můžete i citron. Do horké vody přidejte na kolečka nakrájený citron a prádlo ve vodě nechte namočené jednu až dvě hodiny. U silně zašlého prádla nechte máčet klidně i přes noc. Pak prádlo vyperte v pračce.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Coldbrew, opravdová lahůdka nebo další hipster trend?

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu