Jakou ochranu oken a soukromí nejlépe zvolit? Poradíme vám!

 Interier 
21. ledna 2017 09:51 / redakce
  0   0
📷
2 fotografie v galerii
Záclony dnes mají různé vzory. Do bytu ale patří spíš ty jednodušší. Internet
Nechcete, aby vám do oken svítilo slunce, nebylo dovnitř vidět, co děláte, ale nevíte, jakou ochranu oken a soukromí nejlépe zvolit? Můžete jít do záclon, žaluzií, rolet, ale třeba i japonských stěn! Stačí si jen vybrat!

Záclony, závěsy, ale taky rolety i žaluzie nejsou jenom na okrasu, ale taky na ochranu soukromí. Není totiž příjemné, když vám do oken hledí zvědavci, obzvlášť když děláte například něco intimního! Příjemné to ale nemusí být ani při vaření, cvičení nebo čemkoliv jiném.

V jednoduchosti krása

K velmi oblíbeným stále patří záclony, které jsou vidět v mnoha domácnostech. Nejsou tak drahé a jde je sehnat lehce. Dnes je k dostání mnoho druhů a vzorů. Míň je ale někdy víc a taky platí, že v jednoduchosti je krása. Proto by ani záclony neměly mít šílené vzory, být přeplácané nebo kýčovité! Navíc zase tolik nebrání světlu a ani tak moc nechrání soukromí. Zase tolik se nehodí ani do moderních interiérů a nově zrekonstruovaných bytů.

Další variantou jsou žaluzie, které jsou taky k dostání takříkajíc za pár korun. Lépe navíc chrání soukromí, a pokud nechcete, nepropouští ani světlo! Docela lehce se i instalují a dlouho vydrží. Dřív byly k dostání jenom kovové žaluzie, v dnešní době už jsou v nabídce různé vzory. Za ty už si ale připlatíte!

Život v temnotě

Zatemnit pokoj dokážou skvěle rolety. V dnešní době už nemají starý vzhled jako v minulosti, ale jsou moderní. Jsou k dostání za dobrou cenu, na druhou stranu zase nejsou tolik užitečné, pokud chcete mít doma alespoň trošku světla, ale ve stejné chvíli si i chránit soukromí. Když jsou totiž rolety dole, žijete v temnotě.

Moderní způsob jsou posuvné japonské stěny, což jsou posuvné stěny. Na velkorozměrných panelech je natažená textilie. Hezky vypadají, ale zase nejsou tak levné a taky je potřeba počítat s tím, že zaberou určité místo. Pro co jste se tedy rozhodli?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Madonnina dcera Lourdes promluvila o tom, proč se od své slavné matky distancovala hned po střední škole a...

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Dům a zahrada

Nic nerozzáří podzimní dny jako barvy chryzantém. Ozdobí nejenom balkony, ale i interiéry

Zavřít reklamu