Chcete své zdi či nábytek ozvláštnit zajímavým dekorem? Pusťte se do toho!

Váš byt dokáže oživit i netradiční výmalba zdí nebo zajímavý nátěr nábytku.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
16. ledna 2017 07:13 / Ilustrační foto
  0   0
Pokud vám váš byt či dům připadá příliš fádní, můžete ho oživit netradičním nátěrem nábytku nebo neobvykle vymalovanými stěnami. Originální dekor vytvoříte poměrně snadno a sami budete překvapeni, jak pouhá technika malování dokáže změnit vzhled celé místnosti!

Obdivujete nábytek, který vypadá jako popraskaný a dýchá neopakovatelnou atmosférou? Nebo dáváte přednost vzhledu moiré? Vše můžete mít při trochu šikovnosti u vás doma!

Tečkovaný vzhled

Pokud na stěnách  či nábytku chcete dosáhnout takzvaného tečkovaného vzhledu, musíte mít po ruce terpentýn. Než vrstva barvy zcela uschne, postříkejte ji pomocí odkapaného štětce s terpentýnem.

Popraskaný dekor

Pokud chcete při natírání nábytku dosáhnout popraskaného efektu, není to nic složitého. Budete potřebovat dvě barvy stejného odstínu, ale s jinou rychlostí schnutí. Nejdříve plochu natřete tou z barev, která schne pomaleji. Zhruba v polovině doby jejího schnutí naneste vrstvu rychleji schnoucí barvy (použijte barvu ředitelnou vodou). Druhá vrstva velmi rychle ztvrdne, a jak bude schnout vrstva pod ní, popraská.

 Moaré look

Pokud se vám líbí takzvaný moiré vzhled, nemusíte se z něj těšit jen na látkách, ale můžete ho přenést také na zeď nebo nábytek. Použijte dva t=ony téže barvy. Nejdříve naneste vrstvu světlejší barvy a nechte ji zaschnout. Pak naneste tmavší odstín a hned hadříkem poklepávejte na natřenou plochu - místy se tak objeví světlejší vrstva.

Drsný povrch

Pokud hodláte při malování zdi docílit efektu drsného, hrubého povrchu, vemte do ruky žíněný kartáč. Zeď musí být dokonale suchá a čistá. Připravte si barvu požadovaného odstínu a namočte do ní kartáč, kterým ji roztírejte stejnoměrně po zdi. Pozor! Kartáč musí být opravdu velmi tvrdý!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Náraz obřího asteroidu před miliony let zažehl sérii ničivých procesů nejen v oceánu

Tech

Sledování obrazu z různých úhlů bude brzy skutečností díky holografickému displeji

Dům a zahrada

Skořápky vlašských ořechů nevyhazujte, mají skvělé využití

Zavřít reklamu