خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Chcete své zdi či nábytek ozvláštnit zajímavým dekorem? Pusťte se do toho!

Váš byt dokáže oživit i netradiční výmalba zdí nebo zajímavý nátěr nábytku.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
16. ledna 2017 07:13 / Ilustrační foto
  0   0
Pokud vám váš byt či dům připadá příliš fádní, můžete ho oživit netradičním nátěrem nábytku nebo neobvykle vymalovanými stěnami. Originální dekor vytvoříte poměrně snadno a sami budete překvapeni, jak pouhá technika malování dokáže změnit vzhled celé místnosti!

Obdivujete nábytek, který vypadá jako popraskaný a dýchá neopakovatelnou atmosférou? Nebo dáváte přednost vzhledu moiré? Vše můžete mít při trochu šikovnosti u vás doma!

Tečkovaný vzhled

Pokud na stěnách  či nábytku chcete dosáhnout takzvaného tečkovaného vzhledu, musíte mít po ruce terpentýn. Než vrstva barvy zcela uschne, postříkejte ji pomocí odkapaného štětce s terpentýnem.

Popraskaný dekor

Pokud chcete při natírání nábytku dosáhnout popraskaného efektu, není to nic složitého. Budete potřebovat dvě barvy stejného odstínu, ale s jinou rychlostí schnutí. Nejdříve plochu natřete tou z barev, která schne pomaleji. Zhruba v polovině doby jejího schnutí naneste vrstvu rychleji schnoucí barvy (použijte barvu ředitelnou vodou). Druhá vrstva velmi rychle ztvrdne, a jak bude schnout vrstva pod ní, popraská.

 Moaré look

Pokud se vám líbí takzvaný moiré vzhled, nemusíte se z něj těšit jen na látkách, ale můžete ho přenést také na zeď nebo nábytek. Použijte dva t=ony téže barvy. Nejdříve naneste vrstvu světlejší barvy a nechte ji zaschnout. Pak naneste tmavší odstín a hned hadříkem poklepávejte na natřenou plochu - místy se tak objeví světlejší vrstva.

Drsný povrch

Pokud hodláte při malování zdi docílit efektu drsného, hrubého povrchu, vemte do ruky žíněný kartáč. Zeď musí být dokonale suchá a čistá. Připravte si barvu požadovaného odstínu a namočte do ní kartáč, kterým ji roztírejte stejnoměrně po zdi. Pozor! Kartáč musí být opravdu velmi tvrdý!

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Kluka nebo holku? Recept je překvapivě jednoduchý

Tech

Na cestě k Marsu by člověk dostal extrémní množství radiace. Vědci zjistili, kolik

Dům a zahrada

Chystáte se běhat se psem? Tohle rozhodně nepodceňujte