Prohřejte si byt ovčí vlnou!

 Interier 
12. ledna 2017 06:37 / Marie Popelková
  0
📷
9 fotografií v galerii
Výrobky z ovčí vlny vás doma parádně zahřejí i v těch největších mrazech. Shutterstock
Obzvláště v mrazivých dnech hledáme ve svém domě či bytě možnosti, jak se zahřát a nabýt pocit hřejivého tepla. Pomoci vám může ovčí vlna!

Výrobků z ovčí vlny je nepřeberné množství! Můžete si pořídit ponožky, papuče, vesty, deky, ale i koberečky nebo ovčí polštářky. Vše vás neskutečně zahřeje! Jde o přírodní materiál, který je vhodný pro děti, alergiky i sportovce.

Výhody ovčí vlny

Je vzdušná a má přirozenou schopnost termoregulace

Ovčí vlas se smršťuje podle teploty okolí. Diky tomu je schopen přebírat tělesnou teplotu, nedochází k nadměrnému pocení nebo pocitu zimy. Vaše tělo může volně dýchat celým povrchem a je udržováno ve stálé teplotě.

Poradí si s vlhkostí

Výrobky z ovčí vlny dobře absorbují vlhkost, dokonce mohou vstřebat vodu v objemu více než 30 % své hmotnosti. Vlhkosti se ovčí vlna sama snadno zbaví, jakmile se opět dostane do suchého prostředí.

Dokonale izoluje od okolního chladu

Tuto vlastnost ocení nejen lidé, kteří potřebují být v teple, ale třeba i stavitelé. Ovčím rounem se totiž dají zateplit i domy, střechy a vlnu lze použít i k izolaci potrubí či rozvodů technického zařízení budov.

Chrání alergiky

Díky obsahu lanolinu se ve vlně moc nedaří roztočům a bakteriím. Navíc je antistatická, takže odpuzuje prach. Je tak vhodná pro alergiky.

Pomáhá při bolestech

Lanolin v ovčí vlně působí blahodárně také na klouby, cévy i svaly. Uleví tak například při revmatických bolestech. Suché teplo, které ovčí vlna vytváří také díky schopnosti odvádět vlhkost, je blahodárné pro krevní oběh. Výrobky z vlny si ale oblíbili také lidé trpící migrénami nebo ledvinovými či gynekologickými obtížemi.

Klidný spánek

Ovčí vlna přináší rovněž pohodový spánek - lanolin je schopen zklidňovat podrážděnou pokožku, má dokonce omezené protizánětlivé účinky. Celkově pak působí vlastnosti ovčí vlny i na vnitřní napětí ve svalech a kloubech. Proto máte po spánku s ovčí vlnou v přikrývce, polštáři nebo povlaku příjemný pocit uvolnění a odpočatosti.

Nenáročná údržba

Údržba výrobků z ovčí vlny není nijak složitá. Drobné nečistoty odstraníte vyklepáním a vysátím. Samočistící schopnosti ovčí vlny podpoříte vyvěšením do volného prostoru ve vlhkém prostředí, např. v mlze či po dešti (ne však do přímého deště). Vlákna ovčí vlny se postaví a snáze se zbaví zbytkové vlhkosti či pachů odváděných z lidského těla. Při odstraňování větších nečistot ovčí vlnu ručně přeperte ve vlažné vodě (kolem 25°C). Je dobré použít prací prostředek s obsahem lanolinu, který je k ovčí vlně šetrný. Ovčí vlnu nikdy neperte v pračce. Vyprané vlněné výrobky je vhodné jen zlehka vymačkat a vyvěsit, ne ždímat. Sušte volně, nejlépe venku, nikdy ne na přímém slunci nebo na radiátorech! Vlněné výrobky lze čistit i chemicky.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Tech

České zbrojovky jedou naplno, nyní získaly technologii systému automatického granátometu MK 47