Stěhujete se do staršího paneláku? Tohle vám bude lézt na nervy!

 Interier 
23. ledna 2017 03:26 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Hluk vycházející od sousedů je občas k nevydržení. Shutterstock
Po náročném dni v práci si mnoho lidí nepřeje nic jiného, než si odpočinout v klidném prostředí domova! Pokud se však hodláte přestěhovat do staršího panelového domu, tak na to zapomeňte! Není žádným tajemstvím, že jde slyšet téměř každý krok, který udělá soused nad vámi! A to není všechno!

Pokud se chystáte nastěhovat do nejvyššího bytu v domě, tak máte vyhráno. V opačném případě vás některé dny čekají přímo muka. Mezi nejrozšířenější problém patří rozhodně hluk. Ať už od sousedů vedle vás či nad vámi. Stěny v některých domech nebývají příliš tlusté, a proto se může stát, že budete od sousedů slyšet téměř každé slovo. Když se k tomu přidá přesouvání nábytku, příliš hlasitá televize, hádky či noční párty, tak je to katastrofa. Pokud se tomu chcete vyhnout, zajistěte si kvalitní izolaci podlah i stěn proti hluku.

CIGARETOVÝ DÝM

Dalším nešvarem jsou kuřáci. Příjemný den je totiž snadno vyláká k pohledu z okna či k posezení na balkoně. Jenže v tu chvíli si obyvatelé bytu nad ním okna raději zavírají. Stoupající kouř totiž není nic příjemného a pro nekuřáky to bývá většinou nesnesitelné. Můžete se setkat i s kuřáky, kteří popel bez milosti odklepávají dolů. Sousedé bydlící pod ní tak můžou počítat s nepořádkem na balkoně.

PRACH A ŠPÍNA

S méně častým problémem se můžete setkat i u sousedů, kteří vyklepávají koberce na balkoně. Jednoduše přehodí koberec přes zábradlí a klepou a klepou. Nejspíš si neuvědomují, že veškerá špína a nepořádek dopadají na balkon či okna sousedů pod nimi. Pokud chcete tento problém vyřešit, požádejte sousedy, zda by příště nemohli jít před dům, kde určitě najdou klepadla přímo určená k čištění koberců.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Bruce Willise se údajně zhoršuje: Jeho chování je nevyzpytatelné a agresivní

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu