Jak zaručeně vyhnat myši z domu

Myši nepatří k vítaným návštěvníkům!
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
19. ledna 2017 08:45 / Shutterstock
  11   17
Myši patří k problémům všech, kdo mají rodinný domek. Jejich cílem je dostat se hlavně v zimních měsících dovnitř a sníst, co se dá. Poradíme několik triků, které jim znepříjemní život.

Klasické pasti

Na trhu existují různé druhy pastí a bývá dobré je vyzkoušet. Myši nijak netouží po sýru. Dávají přednost chlebu. Je tedy dobrou návnadou do klasických pastí, které mají dřevěnou podložku a ocelovou pružinu. Někteří majitelé domů si nemohou vynachválit pasti plastové, které jsou sice dražší, ale obsahují speciální chemickou návnadu, která myš zaručeně přiláká a spolehlivě usmrtí.

Odpuzovače

Použití pastí je ale už jen likvidací následků, pokud se myši dostanou dovnitř. Nejlepší je prevence. Odpuzovač je zařízení, které vydává zvuk o vysoké frekvenci, která je myším nepříjemná, takže so do prostoru nesnaží dostat. Zařízení funguje na baterie, takže je vhodné i do objektů, kde vypínáme z bezpečnostních důvodů v době nepřítomnosti proud.

Jedy

Pokud nemáme různé domácí zvířecí mazlíčky, můžeme uvažovat i o této metodě, která spočívá v nasypání granulek, které jsou pro myši jedovaté. Výhodou je, že myši toto „krmivo“ zanášejí i mladým do hnízda, takže se nám podaří vyhubit i větší množství hlodavců usazených v domě. Nebezpečný může být jed pro malé děti. V takovém případě se použití rozhodně nedoporučuje, nebo dáváme nástrahu na místo, které je dětem zcela nepřístupné.

Pořiďte si kočku

Pokud dům obýváte trvale, je kočka dobrým řešením, které vás myší zbaví. Působí i jako odpuzovač, protože myši tuší, že jim ve vašem domě pšenka nepokvete. A pokud nějaká přece do domu pronikne, setká se s nepříjemným přivítáním od jinak milé šelmy.

Bronislava Silná | inStory.cz
Témata: myš, past, odpuzovač, kočka
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Ušetřit hodně peněz za topení v domě nemusí být tak složité. Vypěstujte si vlastní ekologické palivo

Zavřít reklamu