Nano impregnace betonu a kamene

 Tipy a inspirace 
26. ledna 2017 21:14 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Vysoce účinná impregnace betonu, kamene, cihel a dalších stavebních materiálu zašpiněním, popraskáním mrazem a dalšími erozními vlivy.  Internet
Některé materiály potřebují ochranu navíc, pokud chceme prodloužit jejich životnost a zvýšit funkčnost. A to platí i ve stavebnictví. K tradičním a dnes velmi oblíbeným materiálům, které se stávají nejen funkčním, ale i dekorativním prvkem, patří kámen a beton.

Své místo mají v exteriérech i interiérech. Ano, betonové a kamenné prvky mohou vypadat skvěle a do moderních domácností zkrátka patří. Hodí se například místo klasických obkladů a dlažeb do koupelen a kuchyní, ozvláštníme jimi stěny, schodiště, zídky, vydláždíme zahradní chodníček… Možností je spousta. Oblíbené jsou imitace kamene. Ať už máme doma kámen přírodní, umělý nebo betonové prvky, budou potřebovat údržbu. Ano, vydrží velmi dlouho, jsou trvanlivé a odolné. Ošetřený kámen nebo beton budou ale mnohem déle vypadat jako nové. Ošetření ochrání před vlhkostí, mechem, nečistotami a rozjasní barvu. 

Klasickou, nebo nano impregnaci?

Na výběr máme mezi klasickými impregnačními přípravky a nano technologií. Ty klasické nás asi už ničím úplně nepřekvapí a neohromí, což se ale o nanoimpregnaci říct nedá. Mluví se o ní stále častěji a použít ji můžeme kromě moha dalších materiálů i na kámen a beton. Zdá se vám tato varianta moc sci-fi? Nebojte se jí. Nebude vás stát mnoho a výsledek vás mile překvapí. Nanotechnologie se stává běžnou součástí života a nanoimpregnace je výborným příkladem, jak se mohou oku neviditelné částečky využít v běžném praktickém životě.

Jak funguje nano impregnace

Objevu principu nanoimpregnace předcházelo bádání vědců nad tím, proč je květ lotosu, rostliny rostoucí v kalné vodě a bahně, stále tak dokonale čistý. Jak je to tedy možné? Okvětní lístky jsou pokryty mikroskopickými hrbolky, mezi které nemá šanci proniknout voda ani špína. Vše steče po povrchu a na květu nic nezůstane. Vědci se přírodou inspirovali, a tento princip je využit v nejmodernějších technologiích impregnací s využitím nano částic.

Ošetření pomocí nano impregnace

Přípravek funguje na bázi nanotechnologie. Jedná se novodobou inovativní technologii 21. století, která svým uživatelům přináší dosud nevídané výhody. Na rozdíl od klasických impregnací na bázi silikonu, vosku, teflonu, oleje či pryskyřice, které sice chrání před vlhkostí a nečistotami, tato nabízí mnohem více. U běžné impregnace stačí drobné porušení a její účinnost je ihned snížena. Naopak modernější nano impregnace doslova kapaliny extrémně odpuzuje. Prodlužuje zároveň životnost kamene a mnohem lépe se vám pak bude čistit. Tento produkt má intenzivnější konzervační vlastnosti, čímž se výrazně prodlužuje životnost povrchu i odolnost proti otěru. Poradí si nejen z vlhkostí, ale také mrazem, erozí, skvrnami od kávy, kečupu, červeného vína a zatočí rovněž s mastnotou. Další výhodou je fakt, že díky antibakteriálním vlastnostem se na kameni nebudou tvořit plísně, růst mechy, houby a lišejníky.

Když se vrátíme k porovnání této moderní podoby impregnace s tou běžnou, můžeme informace shrnout tak, že běžná vytvoří na ošetřeném povrchu jakýsi film. Při použití nano technologie získává materiál zcela jiné vlastnosti. Přípravek nachází uplatnění na přírodní i umělý kámen, beton, cihly a další porézní materiály.

Nano impregnace vám zaručí, že si kámen zachová svůj atraktivní vzhled, aniž byste jej museli dále jakkoliv udržovat. Zmíněná pozitiva jsou jistě pádným důvodem, proč zapomenout na klasické přípravky a vsadit na mnohem inovativní způsob ošetření povrchů.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu