Máte vkus a jste praktičtí? Pak je umělý kámen pro Vás!

 Interier 
01. února 2017 22:19 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Umělý kámen je naprostou jedničkou v moderních trendech bydlení. Interiér
Uvažujete nad použitím umělého kamene ve vašem interiéru? Pokud ano, tak patříte k lidem, kteří mají vkus a obklopují se kvalitními materiály. Umělý kámen je nejen krásný, ale také velmi praktický a trvanlivý materiál.

Umělý kámen se v posledních letech stává vyrovnaným konkurentem pro svůj přírodní základ. Mezi jeho největší přednosti patří nadčasová elegance, široký výběr barev a v neposlední řadě také nižší cena.

V moderním interiéru proto často nachází širší uplatnění nežli kámen přírodní, se kterým se setkáme spíše v domácnosti vyznávající klasické hodnoty a konzervativní styl.
Umělý neboli konglomerovaný kámen obsahuje většinu (až 90 procent) čistě přírodních surovin. Skládá se zpravidla z velmi odolné směsi, jejímž základem je drcený tříděný granit, křemičitý písek a případně zrcadlové střepy, jako pojivo sep oužívá kvalitní polyesterová pryskyřice a směs je dobarvena barevnými pigmenty.
Mezi hlavní výhody materiálu patří homogennost, velkorysé rozměry prvků beze spár, nízká nasákavost, mrazuvzdornost, vysoká pevnost v tahu za ohybu, odolnost proti mechanickým (obrusu, nárazu) i chemickým (kyseliny, zásady, domácí chemie) vlivům, vysokým teplotám včetně cigaretových spálenin, UV záření, bakteriím a plísním.

Umělý kámen - využití v interiéru 

Kompozitní materiál má téměř neomezené možnosti využití. Dokazují to nejen mladí designéři, kteří pro něj dokáží najít praktická i odvážnější řešení. Právě odvážné futuristické studie odhalují možnosti využití umělého kamene - od obkladů stěn, sanitární techniky, kuchyňské desky, nábytku, svítidel až po krb na biolíh.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...