Uspořádejte garážový prodej a zbavte se nepotřebných věcí

Garážový prodej
 Tipy a inspirace 
10. července 2016 22:55 / Internet
  0   0
Garážový prodej je způsob, který používá mnoho Američanů, aby se zbavili nepořádku a zároveň si vydělali nějaké peníze navíc.

Tento prodej není složité naplánovat, a zároveň se nemusíte ničeho bát. V závislosti na tom, kolik věcí máte, můžete například snadno vydělat několik tisíc za víkend.

Zde je 10 tipů, jak zvládnout Váš první "garáž sale":

1. Dejte si na čas

Nečekejte žádné veleprodeje, když v den otevřených vrat vyhrnete ven harampádí a hromady oblečení. Kromě nepřehledného zboží budete zbytečně ve stresu a prodejům to rozhodně nebude svědčit. Začněte klidně kramařit už teď. Vyčleňte si krabice a projděte dům pokoj po pokoji, zainteresujte děti, aby si probraly hračky, ohraná CD, přečtené knížky a časopisy a „totálně trapný“ oblečení… Krabice umístěte do garáže nebo chodby, tak aby k nim všichni členové domácnosti měli přístup a mohli přidávat vlastní přebytky.

2. Třiďte a organizujte

Nyní, když máte naplněné krabice na jednom místě, je čas začít s tříděním. Připravte si další krabice a vyčleňte dětské oblečení, hračky, knížky… Oblečení vyperte, hračky omyjte mýdlovou vodou, prostě připravte zboží k prodeji, aby vypadalo co nejlépe a nakupující vám trhali ruce.

3. Všechno oceňte

Ačkoliv kouzlo garážového prodeje s sebou přináší i skvělou možnost smlouvání, většina lidí se nechce ptát, kolik co stojí. Pokud hned nevidí alespoň cenovou hladinu vašich pokladů, můžou se otočit na kramfleku a odejít s prázdnýma rukama. Pokud se vám nechce každou věc opatřovat cenovkami zvlášť, udělejte sekce – krabice „vše za 20 korun“, „všechny knihy za 30“ a podobně budou fungovat perfektně.

4. Buďte připraveni na čas

Přivstaňte si a v 10 hodin už mějte obchod otevřený.

5. Bavte se se sousedy

Obejděte vaše sousedy v ulici a dejte řeč, pozvěte je k vám nebo je přemluvte, aby taky otevřeli krám. Čím více prodejů na jednom místě, tím více lákadel pro lovce pokladů.

6. Akceptujte nabídky

Lidé chodí na garage sale nakoupit kvalitu za málo peněz. Kdyby chtěli utrácet, vyrazí do obchodního centra. Zdá-li se nakupujícímu vaše cena vysoká, zeptejte se na jeho nabídku a domluvte se. Chcete-li za stůl pět stovek a soused z vedlejší ulice by si ho vzal za tři stovky, měli byste na to přistoupit. Mějte na paměti, že jste nepotřebný kus nábytku stejně chtěli dát pryč.

7. Připravte si peníze

Ačkoliv vaším primárním cílem je věci prodat, tudíž peníze získat, měli byste mít v den prodejů připraven dostatek hotovosti na vracení nakupujícím. Měsíc před akcí si připravte doma pikslu, do které vhazujte větší kovové mince, které se vám za tu dobu doma sejdou. Nespoléhejte na to, že nakupující dorazí s měšcem drobných. Některé vaše věci si možná najdou kupce i mezi lidmi, kteří původně šli jen kolem….

8. Připravte pro nakupující občerstvení

Osvěžující limonáda nebo lahodná káva zpříjemní návštěvníkům nákupy a setrvají třeba i na kus řeči. Upečte třeba sušenky nebo bábovku a kousky prodávejte za lidový peníz.

9. Zbytky darujte potřebným

Nepočítejte s tím, že se všechno prodá. Oblečení a hračky, které vám po prodejích zbudou, věnujte na charitu. Hračky možná udáte v mateřských centrech nebo školkách.

10. Užijte si to!
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Mimozemšťané nás mohou sledovat ze zhruba tisícovky hvězd, naznačuje to nový výzkum

Tech

Jak vyměnit chladicí kapalinu, aby se vaše auto nepřehřívalo

Dům a zahrada

Zbavte se špíny a mechu na terase jednou provždy

Zavřít reklamu