Vše o malbě interiéru: Jaké barvy si vybírají muži? Jaké jsou vhodné do dětského pokoje?

Výběr barev je důležitým krokem k vytvoření příjemného interiéru
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Interier 
10. února 2017 06:52 / Internet
  1   0
Barvy ovlivňují lidské emoce a vyvolávají určité pozitivní vzpomínky, přinášejí radost i krásu a dovedou zlepšit náladu. Příjemné barvy v místnosti nechávají na lidech dojmy na vědomé i podvědomé úrovni.

Oblíbené interiérové barvy ovlivňují lidské chování, rozhodování a postoje. Žijeme v jasném, uměleckém a barevném světě. Každý rok nabízejí designéři nové vzory a barvy na stěny, aby nabídli světu zcela novou a neobjevenou dimenzi bydlení.

Každý člověk má několik oblíbených barev pro zdobení pokojů. Studie prokázaly, že děti reagují snadněji při jasných barvách. Mají raději základní barvy namísto měkkých pastelových odstínů barev. Design interiéru pro malé děti by měl obsahovat teplou, dynamickou a stimulující červenou.

Předpubertální mládež zase preferuje žlutou nebo oranžovou. Vysoce vzdělaní a sofistikovaní lidé upřednostňují komplexní barvu interiéru, která vytváří elegantní a moderní vzhled.

Lidé s nižším vzděláním vybírají do interiéru méně syté barvy, jednoduché a upřednostňují obecně relaxační interiérové designové nápady. Většina žen preferuje interiér, kde se objevuje modrá a bílá barva, anebo modrozelená ve všech svých odstínech.

Muži mají sklon vybírat si pohodlně působící odstíny hnědé a béžové, světle modrou i námořnickou modř, elegantní černou a bílou, lesní zelenou a světle žlutou. Výsledky výzkumu britského institutu ukazují, že srdeční frekvence mužů je překvapivě rychlejší v místnostech s šedou barvou, než v barevných pokojích. Muži mají v pokojích, zdobených šedou barvou a nábytkem vyšší stresové reakce než ženy. Kdo by to byl řekl?

Muži se také v šedých pokojích znudí rychleji než ženy. V bezbarvých pokojích je pro ně také těžší dosáhnout stejného stupně psychického uvolnění. Bílé interiérové malířské barvy jsou velmi populární. Bílá symbolizuje čistotu a nevinnost. Bílý pokoj vytváří prostorný, svěží a moderní interiér. Více než 30 % žen dává přednost bílé barvě pro barvu stropu a stěn, nežli pro jiným odstínům.

◼ redakce / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

I bez nových projektů na fosilní paliva se bude Země stále oteplovat o 1,5 stupně Celsia ročně

Tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Kočky se mohou snadno přehřát. Pomozte jim překonat horké letní počasí

Zavřít reklamu