Doma jako na dovolené. Dejte Vašemu domovu osobitý styl.

 Interier 
03. května 2017 17:34 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Vzpomeňte si na letní dovolenou a vpusťte do svého bytu námořnický styl.  Shutterstock
Námořnický styl nikdy neomrzí, perfektně se kombinuje se stávajícími prvky interiéru a jeho obměna je jednoduchá.

Útulné bydlení je jednou z nezbytností života moderní střední třídy. Pracovní osmihodinovka sedmkrát v týdnu unaví a pokud každodenně zakoušíte stres, je harmonický domov životně důležitou součástí.

Takový námořnický pokoj Vám jistě nedá zapomenout na příjemnou dovolenou u moře a tím navodí tu správnou harmonii Vašemu domovu.

K námořnickému stylu patří pokud možno přírodní dřevo

Modrobílé variace slaďte pokud možno s přírodním dřevem. Kuchyni tak dobře doplníte barem z masivu, do ložnice pořiďte bílý nábytek a nad postel nebesa ve tvaru lodních plachet. Toužíte po trvalejší a znatelnější změně? Námořnické proužky nebo i čistě modrou barvou použijte na stěny, nebo si v této kombinaci najděte i nábytek. 

Ani obývací pokoj v navy stylu neztratí nic ze svého kouzla. Vhodným řešením je prkenná podlaha z pravého dřeva. Použijte i vinylovou či laminátovou podlahu v příslušném vzoru, krásně vypadá i teak, používaný na lodní paluby.  Nábytek pořiďte krémový, bílý, nebo s patinou. Vymalujte také modrobílými, ale svislými proužky, nejlépe vodovou pigmentovou barvou.

V ložnici se uplatní hezké a zajímavé povlečení, přehoz přes postel a polštářky. Ty užijete i na pohovce v obýváku. 

I koupelna v námořnickém stylu bude skvělá, a to nemusíte mít ani všude rozházené mušle, abyste takového vzhledu docílili. Závan mořského ovzduší do tohoto prostoru nejlépe přivedete díky barvám. Modrá a bílá, barva oblohy a moře. Téma naznačte dále už jen například reprodukcí s racky na stěně místnosti. Ačkoli je modrá barva považována za barvu studenou, její sytější odstíny mohou docela dobře vytvořit v koupelně, ale i jinde velmi příznivou atmosféru. Důmyslným kouskem, který vám v koupelně pomůže zakrýt staré a okoukané obkladačky, je dřevěné obložení.  Nižší části stěn ukryjete pod obloženísystémem pero – drážka. Nemusíte si dávat práci s odstraňováním obkladaček, protože  je velmi snadno přikryjete. Takovouto kamufláž dokonale skryjete pod široký dřevěný lem podél celého horního okraje obkladů. Celou práci tak elegantně zakončíte a navíc nenápadně ukryjete hrany dlaždic.

Typické prvky a dekorace námořnického stylu:

  • Bílá, modrá a červená barva v pruzích, v malé míře i kostka či květinové motivy
  • Kotvy, záchranné kruhy, modely lodí, plachetnice, voda, písek
  • Námořnické koše, lana, lodní kufry, sítě, trojzubec, pádla, oblázky
  • Mořští koníci, kompasy, režné závěsy, mapy, dalekohledy, kormidla, mušle
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu