Těchto sedm barev dokáže opticky zvětšit malou koupelnu

 Interier 
22. května 2021 10:07 / Mirka Malá
  0
📷
5 fotografií v galerii
Malé koupelny lze rozzářit výběrem správného odstínu nátěru Depositphotos
Koupelny mohou být často stísněné a malé, ale vymalováním stěn ve správné barvě se i malá koupelna může opticky podstatně zvětšit. A existuje navíc poměrně pestrá paleta barev, které to opravdu dokáží.

Než si ale pro svou malou koupelnu jednu z těchto sedmi barev vyberete, je potřeba zvážit jednu věc. Je důležité si uvědomit, že barva stěny může ovlivnit to, jak se vidíte v zrcadle. Neutrální tóny totiž nepřetavují světlo způsobem, který by nezměnil váš odraz v zrcadle, takže při výběru barvy toto také berte v úvahu. 

Klasická bílá

"Světlejší barvy snadno odrážejí světlo, což dává místnosti větší vzhled,“ říká designérka Meg Piercy. Není překvapením, že klasický bílý nátěr je ideální volbou, pokud jde o vytvoření iluze větší koupelny.

Popelavá bílá

Pokud chcete něco teplejšího, ale stále jasného a otevřeného, zvažte popelavou bílou. Někdy se jí také říká "špinavá" bílá. Tato barva je hodně oblíbená, protože má nádech kouře, který jí dodává strukturu, takže barva na stěnách nevypadá matně ani ploše.

Růžová

Možná jste trochu překvapení. "Tlumená růžová je skvělá, protože odráží světlo. Je tak univerzální, že ji můžete spárovat v podstatě s jakoukoliv jinou barvou," říká Piercy.

Světle šedá

Pokud se obáváte toho, že je šedá příliš studená, opravdu se této barvy bát nemusíte. Naopak. Ve skutečnosti jde v případě světle šedé o velmi teplý a lákavý odstín. Navíc je uklidňující, což se do koupelny hodí a dodává místnosti bohatý vzhled. Je ale zároveň dostatečně neutrální, aby vytvořila iluzi světla a nezpůsobila, že by koupelna naopak vypadala menší.

Béžová

Pokud chcete skutečný neutrál, díky němuž stísněný prostor bude vypadat větší, pak je tu béžová. Není to rozhodně žádná nudná barva a navíc prakticky nevychází z módy, takže ji ve své koupelně můžete mít opravdu dlouho.

Bledě modrá

Tato barva tak nějak evokuje barvu letní oblohy, což je do koupelny doslova ideální.  "Je to další barevný neutrál, který je stále dostatečně světlý, aby odrážel světlo,“ vysvětluje Piercy.

Lesní zelená

Tato barva na první pohled nevypadá, že by snad dokázala malou koupelnu opticky zvětšit. "Ale i díky tmavším a náladovým barvám koupelna může vypadat prostorně, pokud se s barvou správně zachází,“ říká Piercy. Pokud do vaší koupelny proudí dostatek přirozeného světla, vůbec se této zelené bát nemusíte. Dále čtěte: Milujete bílou? Vytvořte si perfektně bílý domov.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město