Voňavá krása v bytě: Pár fíglů, jak si v bytě pohled na květiny prodloužit!

Živé květy dokáží v každém bytě vyvolat osobitou atmosféru. Na prodloužení jejich života existuje několik triků.
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
03. května 2017 06:50 / Shutterstock
  0   0
Květiny dokáží každý byt či dům úžasným způsobem oživit. Taky patříte k těm, co na květiny ve vázách nedají dopustit? Poradíme vám, jak řezaným květinám prodloužit život i co udělat pro to, aby sušené květy vydržely co nejdéle pěkné.

Aby řezané květiny pomaleji vadly

Jen díky špendlíku a několika drobným mincím prodloužíte řezaným květinám, především tulipánům, život. Aby byly květy vzpřímené, přivažte těsně pod květem ke stonku špendlík. Pokud chcete, aby květiny rychle nezvadly, vhoďte do vody několik drobných mincí - díky jejich oxidaci budou déle žít. Když si květiny přinesete domů, seřízněte jejich stonky vždy šikmo ostrým nožem a dejte je do vlažné vody.

Dobrým životabudičem je i cukr, přidejte ho do vody a květiny vám vydrží déle. Pokud chcete, aby kytice vypadala hodně dlouho jako čerstvá, vemte lak na vlasy a z asi pětadvaceti centimetrů kytici na spodní straně listů a okvětních lístků rychle posprejujte. Květiny rády vadnou i kvůli rozmnoženým bakteriím ve vodě. Tento problém vyřeší pár kapek vodky nebo jiného čistého alkoholu smíchaných s lžičkou cukru.

Co s krátkými stonky

 Jsou-li stonky květin v kytici, kterou jste dostali, příliš krátké a nedosáhnou na dno vaší oblíbené vázy, jednoduše je prodlužte. Na stonky navlékněte plastové slámky, takže jejich délku zvětšíte. Jen si musíte dát pozor, aby voda ve váze dosahovala až k opravdovým stonkům!

Sušené květy

Abyste sušeným květům dodali pevnost, postříkejte je před sušením lakem na vlasy a pak je zavěste květem dolů. Až budou suché a vy je obrátíte, stonky se již neohnou.

Sušené květiny jsou velmi náročné na údržbu. Prach na ně sedá velmi rád a jen velmi těžko se čistí. Čistěte je proto velmi jemně, nejlépe jen lehkým oťukáváním oprašovátkem z peří.

Květy na stole i pod sklem

Pokud se květin nemůžete nabažit, vytvořte si svěží jarní prostírání nebo obrázek. Posbírejte co nejvíce barevných okvětních lístků a vylisujte je v tlusté knize mezi dvěma savými papíry. Až budou rovné, nalepte je na čtvrtku a přelakujte bezbarvým lakem. Pak papír obstřihněte do požadovaného rozměru a zvolte si, zda vám tato dekorace poslouží jako prostírání nebo ji zavěsíte někde na zeď.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Tech

Vydání nové verze Windows se blíží. Poběží na vašem počítači a má smysl ji mít nainstalovanou?

Dům a zahrada

Nesprávným používáním se vrtáky ztupí až čtyřikrát rychleji. Nabrousit si je zvládnete i sami

Zavřít reklamu