Pořiďte si domů závěsné křeslo! Budete nadšeni!

V závěsném křesle si po celodenní práci úžasně odpočinete
📷
Dalších 13 fotografií v galerii
 Interier 
26. dubna 2017 06:43 / Shutterstock
  1   0
Každý dům či byt by měl mít i nějaký ten relaxační koutek. Výbornou alternativou je pořídit si závěsné křeslo! Houpavý pohyb uklidňuje, lze ho instalovat prakticky kdekoliv a ještě se správně vybraným kouskem postaráte o nevšední dekoraci vašeho bytu!

V dnešní době lze sehnat celou škálu závěsných křesel a sítí a rozhodně se tento kousek nábytku nehodí jen do zahrady. Navíc není nutné kotvit houpací křeslo jen výhradně do stropu, existují i varianty se stojanem, takže si vybere opravdu každý.

Upevnění závěsných křesel či houpaček může být řešeno s pomocí provazů, které se přivážou ke stropu, nebo instalací do speciální dřevěné nebo kovové konstrukce, která umožňuje síť i křeslo libovolně přemisťovat.

Závěsná křesla nevyžadují tolik prostoru jako třeba houpací sítě. Obvykle se připevňují pomocí skoby, kterou našroubujete do stropu či do trámu. Alternativou jsou pak křesla zabudovaná ve stojanech. Pořídit je lze za několik stovek, ale v případě designových kousků i několik tisíc korun. Každopádně, jak jednou houpací křeslo vyzkoušíte, tak si ho zamilujete. Nenápadné pohyby houpání člověka zklidní a navodí mu pozitivní pocity.

Co se týká materiálu, lze pořídit křeslo z přírodního i umělého ratanu, ohýbaného dřeva, textilu nebo třeba ze sklolaminátu. Záleží jen na vašem vkusu a cenových možnostech.

Pokud obracíte každou korunu, vsaďte na závěsná křesla látková. I v nich zažijete nepopsatelný pocit klidu a nákup vás rozhodně nezruinuje. Nejlevnější lze pořídit asi za tři stovky. Nejčastěji se tato křesla vyrábějí z nylonu nebo bavlny. Při nákupu si hlavně ověřte, zda nosnost závěsného křesla odpovídá vašim potřebám.

Tip: Závěsná křesílka či houpací sítě si možná oblíbíte tak moc, že budete o místo v tomto kousku nábytku bojovat se zbytkem rodiny. V takovém případě můžete zvážit koupi houpacího křesla pro dva či více lidí. I takové vychytávky jsou totiž k mání. A naopak k dostání jsou rovněž malá houpací křesla vyrobená speciálně pro děti.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci mají ambiciózní plán. Jedna biologická firma se chystá pomocí nových technologií vzkřísit...

Tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Zavřít reklamu