Neobvyklé využití chleba v domácnosti

Chleba se nemusí jen jíst, v domácnosti najde i jiné využití
 Tipy a inspirace 
01. května 2017 13:32 / Shutterstock
  13   0
Chleba byl vždycky základ, který v domácnosti nesměl chybět. Dnes se konzumaci obyčejného chleba snažíme vyhnout. Preferujeme žitné a celozrnné, ale možná vás překvapí, že se dá obyčejný chleba použít i nečekaným způsobem.

Naše babičky nikdy nevyhazovaly starý chleba, ale snažily se ho využít v kuchyni i v domácnosti. Ze starého chleba se připravovaly topinky, ale také se nechával uschnout a dával se domácímu zvířectvu. Suchý chléb se také dá namlít jako strouhanka a použít k zahušťování omáček.

Velmi jednoduché je dát na cibulku starý chléb a udělat chlebovou polévku. Vaříte, dokud se chleba nerozvaří. Ochutíte česnekem a majoránkou. Možná to neodpovídá zásadám racionální stravy, ale pokud jíte obyčejný chleba a zbývá vám, je škoda ho vyhazovat, protože tak vyhazujete i poměrně hodně vlastních peněz.

Zbavte se připálené chuti

Chlebový krajíc se dá využít i při napravování pohromy s připáleným jídlem. Pokud se vám pokrm na plotně přichytí, ale není ještě zcela na vyhození, připálené chuti se zbavíte, pokud jídlo na chvíli překryjete krajícem chleba.

Chleba jako filtr

Krajíc chleba můžete využít jako filtr při vaření aromatických potravin jako je květák. Umístěte ho na pootevřený hrnec a pára, která bude přes něj procházet, se pročistí a zbaví zápachu.

Chleba jako sběrač střepů

Když se vám rozbije sklenička a nejste si jisti, zda jste sebrali všechny střepy a vysavač není právě po ruce, použijte chlebovou střídku a přimáčkněte ji na místo možného výskytu střepů. Jemné střepinky se nachytají do chlebové střídy a vy se jich bezpečně zbavíte.

Chleba jako čistič

Také vzpomínáte, že se chlebem čistily zdi? Tento zapomenutý postup skutečně funguje. Hodí se k odstranění různých mastných nečistot z běžného nátěru stěn. Může se vám podařit vyčistit i nápisy tužkou, či místa, kde se někdo opíral o stěnu. Podobné úspěchy budeme mít chlebová střída i na tapetách a dalších podobných materiálech.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Las Vegas možná vyschne a znovu se stane pouští jako kdysi

Tech

Zdrojové kódy byly pohřbeny v Arktidě pro budoucí generace. Bunkr ukrývá více než milion vzorků semen

Dům a zahrada

Vinylové desky se vracejí do módy. Na trhu se setkáte se třemi základními typy gramofonů

Zavřít reklamu