Škodí nám aviváž?

Příliš mnoho chemie nesvědčí ani látkám.
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
27. února 2017 06:36 / Shutterstock
  23   0
Laciná aviváž může způsobit závažné zdravotní potíže!

Přemíra chemie rozhodně nesvědčí.  

Máte rádi voňavé prádlo? Raději než chemií, provoňte šatník bylinkami. Používání aviváže totiž může škodit. Tento chemický prostředek zůstává v prádle a prostřednictvím pokožky se vstřebává i do krve. Umělá parfemace a konzervanty z ropných derivátů ve větším množství rozhodně našemu organismu neprospívají. Důsledkem používání aviváže mohou být ekzémy, vyrážka nebo dokonce kvasinkové infekce.

Aviváž se na bavlnu nedoporučuje.

Aviváž obvykle používáme kvůli vůni a jemnosti, kterou pak prádlo získá. Při praní v moderních pračkách se vlákna textilu různě pohybují a mačkají, což způsobí, že usušené vyprané prádlo je tvrdé na dotek. Velmi problematickou skupinou jsou dnes hojně používané tkaniny s vysokým obsahem umělých vláken. Látka se kvůli elektrostatickému náboji lepí na tělo a přitahuje špínu.

Použitím aviváže se tyto nepříznivé vlivy dají účinně odstranit. Oblečení ošetřené aviváží je měkčí, méně se mačká a snadněji žehlí. To však platí zejména pro oblečení z umělých vláken! Většina výrobců oděvů z bavlněných a přírodních materiálů aviváž nedoporučuje.

Pozor u sportovních oděvů.

Obecně platí, že aviváž se nesmí používat na speciální materiály outdoorového oblečení a funkčního moirového prádla. Snižuje se tak jejich schopnost odvodu vody a savosti, aviváží byste ucpali povrch materiálů. Není také ideální používat aviváž na ručníky – při utírání mokrého těla si ještě více vtíráte zbytky aviváže do pokožky. Není dobré užívat aviváž ani na dětském oblečení a už vůbec ne pro alergiky.

Vyzkoušejte vůni do skříně. 

Pokud chcete mít voňavé a měkké oblečení, můžete zvolit kvalitní aviváž. Je však dobré zvážit všechna pro a proti. Vyzkoušet můžete i vonné směsi přímo do šatníku.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Ušetřit hodně peněz za topení v domě nemusí být tak složité. Vypěstujte si vlastní ekologické palivo

Zavřít reklamu